25/11/2021
CETURTDIENA 18:00
DAILES KANONS. STRENGA. ŠIPKĒVICS / PUPURE. EGLIŅA
INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:

Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un visa koncerta apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska un, pārvietojoties pa koncertzāles telpām, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 metru distanci.

Šajā pasākumā nav iespējams nodrošināt atsevišķu, epidemioloģiski drošu sektoru ģimenēm ar bērniem un garantēt apmeklētāju plūsmu nesatikšanos, kā to paredz Ministru kabineta 09.10.2021. rīkojums Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", tādēļ ar negatīva testa rezultātiem bērni pasākumā netiks ielaisti.
  • Bērniem līdz 12 gadu vecumam jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu, 
  • Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu vai vakcināciju.
Biļešu īpašniekiem jāveic biļešu personalizācija: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person

_____________

Kādas vērtības jūs iekļautu pašu sastādītā kultūras kanonā? Tajā būtu vairāk dzejas vai mūzikas? Komponisti vai pianisti? Aktieri vai rakstnieki? Ēkas vai ainavas?

Koncertcikls “Dailes kanons” uz koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves atklās Latvijas kultūras kanona vērtības, kuru centrā mirdzēs galvenais Dailes kanona dārgums – izcilie “Dailes teātra” aktieri, kas brīnišķīgu pianistu atskaņotas klaviermūzikas pavadībā aiznesīs klausītājus noslēpumainā poēzijas un mākslas pasaulē.

Šajā koncertprogrammā koncertzāles skatuves gaismā tiks celtas pasaulīgas tēmas un cilvēka esības meklējumi. 1. daļā aktiera Jura Strengas spēcīgajā manierē atklāsies kontroversālā, taču pasaulslavenā filozofa Frīdriha Nīčes darbs “Tā runātāja Zaratustra”, kas piedāvā jaunu skatījumu uz škietami pazīstamām lietām, paužot kritiku par kristīgo morāli un meklējot cilvēka vietu dabā un sabiedrībā. Izpaustās dogmas paspilgtinās komponista Jāņa Šipkēvica mūzika.

Koncerta 2. daļā pianistes Agneses Egliņas klavierspēle caurvīs aktrises Lidijas Pupures veltījumu izcilo latviešu rakstnieču Aspazijas un Zentas Mauriņas dzejai un esejām, ļaujot skatītājiem ielūkoties sievietes subjektīvajā pasaules redzējumā un dzīves jēgas meklējumos.

I DAĻA
Strenga. Šipkēvics.

Piedalās: Juris Strenga un Jānis Šipkēvics

19. gs vidū, mazā Prūsijas ciematā Rēkenē, kāda luterāņu mācītāja ģimenē pasaulē nāk filozofs, kurš jau pavisam drīz paziņos, ka Dievs ir miris, bet cilvēks ir kaut kas, kas jāuzvar. Pretrunīgais Riharda Vāgnera draugs, kurš kļūdainas interpretācijas dēļ vēlāk kļūst par nacistiskās Vācijas ideologu iedvesmas avotu, dzīves laikā negūst pelnīto atzinību, taču pēc nāves ierindojas starp ievērotākajiem Eiropas domātājiem.

Poliglots un liels literatūras cienītājs Juris Strenga par Dailes teātra aktieri kļūst 1958. gadā. Lai gan kopš Arnolda Liniņa iestudētā “Branda” pirmizrādes pagājuši teju piecdesmit gadi, uzticīgie skatītāji aizvien ar lielu apbrīnu atceras Strengas mācītāju un ideālistu, kurš mudina pacelties pāri ikdienišķajam. Tieši to pašu Juris Strenga darīs arī “Dailes kanonā”, Jāņa Šipkēvica mūzikas pavadījumā izceļot svarīgāko no lasītākā Frīdriha Nīčes darba “Tā runāja Zaratustra”.

II DAĻA
Pupure. Egliņa.

Piedalās: Lidija Pupure un Agnese Egliņa

Zenta Mauriņa tiek uzskatīta par latviešu filozofiskās esejas žanra iedibinātāju, Aspazija – par spilgtāko Jaunās strāvas dzejnieci un dramaturģi, bet aktrise Lidija Pupure – par smalku komiskās groteskas meistari un ansambļa cilvēku solistu teātrī. Trīs stipras sievietes vieno spēja sekot savai sirdsbalsij, brīva iztēle, intuīcija, interese par tautisko pagātni, kā arī patiesas rūpes par savas nācijas pastāvēšanu un nākotni.

Pianistes Agneses Egliņas atskaņotas klaviermūzikas pavadījumā, ar Aspazijas un Zentas Mauriņas dzeju un esejām Lidija Pupure aicinās skatītājus atklāt sievietes subjektīvo pasaules skatījumu, kā arī kopīgi reflektēt par cilvēcisko esību un dzīves jēgu mainīgā un grūti paredzamā laikā.

Idejas autors: Viesturs Kairišs
Scenogrāfe: Ieva Jurjāne
Kostīmu māksliniece: Ilze Vītoliņa
Mūzikas konsultants: Juris Vaivods
Dramaturģijas konsultante: Justīne Kļava

Norises vieta: Kamerzāle

Koncerts divās daļās
Pasākuma norises ilgums: 2 stundas 50 minūtes

Organizē: Lielais dzintars sadarbībā Dailes teātri

Biļetes: sākot no 12.00 eiro. Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var mainīties.
Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Vecuma ierobežojums: 12+

Atlaides:
  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
  • 10-29 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%