08/09/2021
TREŠDIENA 20:00
Dienvidkurzemes festivāls RIMBENIEKS. Kurland Quintet.
Šis ir mākslinieka slimības dēļ no18. augusta pārceltais koncerts, uz ko aizvien ir derīgas iepriekš iegādātās biļetes!

KURLAND QUINTET, jeb Reinis Lapa, Mārtiņš Zālīte, Kārlis Catlaks, Artis Zēns un Ingus Novicāns – visi ir savu grupu koncertmeistari Liepājas Simfoniskajā orķestrī, un jau vairāk kā desmit gadus vienojas kopīgā kamermuzicēšanas priekā. Dienvidkurzemes festivāla “Rimbenieks” koncertā mūziķi piedāvā ceļojumu pa romantisma laika operu un baletu spilgtākajām lappusēm, valšu karaļa Štrausa, ungāru daudzpusīgā komponista Farkaša, XX gadsimta leģendas Šostakoviča trāpīgajiem muzikāliem momentiem kā arī aizvedīs līdz itāļu melodiju meistara Morrikones daiļrades virsotnēm.

Jaunais Dienvidkurzemes festivāls nes Evalda Rimbenieka vārdu. Šis cilvēks, ko liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus, ir bijis ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.

Festivāls aicina apceļot Dienvidkurzemi, atklājot tās kultūrvēsturisko mantojumu, dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību, sastopoties vasarīgos koncertos un baudot Liepājas mūziķu aizrautīgo spēli. Evalda Rimbenieka sapnis par attīstītu augstas kultūras sabiedrību ir joprojām dzīvs, to tālāk nesīs arī Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks”.

Norises vieta: Koncertzāle "Lielais dzintars", Dzintara Jurgelaiša zāle
Biļetes: 7,00 eiro
Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija

APMEKLĒTĀJU IEVĒRĪBAI:

Koncerts plānots ar drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina negatīvu testu, vakcināciju vai pārslimošanu, kā arī bērnus līdz 12 gadu vecumam. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.Covid19sertifikats.lv. Koncertzālē jālieto sejas maskas!