04/08/2021
WEDNESDAY 20:00
Dienvidkurzemes festivāls RIMBENIEKS. Liepājas stīgu kvintets.
Jaunais Dienvidkurzemes festivāls nes Evalda Rimbenieka vārdu. Šis cilvēks, ko liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus, ir bijis ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.

Festivāls aicina apceļot Dienvidkurzemi, atklājot tās kultūrvēsturisko mantojumu, dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību, sastopoties vasarīgos koncertos un baudot Liepājas mūziķu aizrautīgo spēli. Evalda Rimbenieka sapnis par attīstītu augstas kultūras sabiedrību ir joprojām dzīvs, to tālāk nesīs arī Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks”.

*

Koncertā uzstāsies:

Liepājas stīgu kvintets:
            Annija Endija KOLERTA – vijole
            Līva TOMIŅA – vijole
            Katrīna Anna PELNĒNA – alts
            Dina PUĶĪTE – čells
            Guntis KOLERTS – kontrabass

Programmā skanēs:
Volfgangs Amadejs MOCARTS, Francis ŠŪBERTS, Edvards GRĪGS, Dmitrijs ŠOSTAKOVIČS, Luidži BOKERĪNI u.c.

Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija

KLAUSĪTĀJU IEVĒRĪBAI: Koncerts plānots ar drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina negatīvu testu, vakcināciju vai pārslimošanu, kā arī bērnus līdz 12 gadu vecumam. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.Covid19sertifikats.lv.

Biļetes: 7 eiro

Norises vieta: Kamerzāle

Organizators: Liepājas Simfoniskais orķestris, VSIA