09/07/2021
Friday 17:00
LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS IZSTĀDES "JŪRĀ PIE LIEPĀJAS PAZUDIS CILVĒKS" ATKLĀŠANA
_____________
Cienījamie apmeklētāji!

Ņemot vērā, ka izstādes atklāšanā nav iespējams nodrošināt distanci starp apmeklētājiem un/vai numurētas sēdvietas, atklāšanas notikumu iespējams apmeklēt tikai personām, kuras var uzrādīt sadarbspējīgu covid-19 sertifikātu, apstiprinot infekcijas pārslimošanu vai noslēgtu vakcinācijas kursu. Apmeklētājiem lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu. Sejas aizsargmaskas nav jālieto. Minētās prasības attiecas arī uz bērniem un jauniešiem.

Informējam, ka no 10. jūlija izstādi varēs apskatīt visi interesenti, ievērojot 2m distanci un lietojot sejas aizsargmasku.
____________

Egons Peršēvics
Uldis Rubezis
Ieva Rubeze
Raids Kalniņš

Baltijas jūra "apēd" krastu aiz Ziemeļu mola. Roņi apēd Liepājas zvejnieku lomus. Liepājā jūra tuvojas attīrīšanas ierīcēm. Jūras ērglis, apstākļu spiests, ēd arī maitu. Jūrā pie Liepājas pazudis cilvēks. Jūra "apēd" privātīpašumu teritorijas. Jūras uts mazuļi piedzimst, apēdot savu mammu no iekšas! Bernātu pludmali “apēd” jūra. Mencas apēd mazās zivtiņas. Cilvēks apēd mencas. Jūrkalnē jūra "apēd" zemi. Jūra "apēd" sauli!”*

*citāti no masu mediju virsrakstiem par tēmu

No 9. jūlija līdz pat 12. septembrim koncertzāles 1. stāva mākslas telpā Civita Nova būs skatāma vēju pilsētas iedvesmoto mākslinieku grupas izstāde ar zīmīgu nosaukumu “Jūrā pie Liepājas pazudis cilvēks”.

Laikmetīgās mākslas izstādē apvienojušies un par jūras un cilvēces tēmu reflektēs Liepājas pilsētas skartie mākslinieki, kas zināmi ar saviem zīmīgajiem rokrakstiem: Egons Peršēvics, Uldis Rubezis, Ieva Rubeze un Raids Kalniņš.

Meklējumi sākas ar pazušanu; tā nu cilvēks pazuda – jūrā pie Liepājas.

“Mūsu stāsts ir par jūru, par tās jēdziena dziļumu, par to, ka cilvēks pazūd tās bezgalīgā dziļuma priekšā. Vēlmi atrasties jūras tuvumā līdz galam izskaidrot nevar, un tomēr tie esam mēs – cilvēki pie jūras,” iepazīstina izstādes radošā komanda.

Saikne starp smadzenēm un jūru ir ļoti maz pētīta – pirmā zinātniskā konference, veltīta šim jautājumam, notika tikai 2011. gadā. “Ir skaidrs, ka mēs esam cēlušies no okeāna,” konferencē teica amerikāņu neirozinātnes goda profesors Maikls Merzeničs (Michael Merzenich), “70% no mana ķermeņa ir sālsūdens. Manas smadzenes apskalo sālsūdens.”

“Mēs – četri neatkarīgi mākslinieki, cieši saistīti ar Liepāju, katrs, pievienojot savas prasmes, vēlamies runāt par to, kā ir būt cilvēkam šeit. Liepajnieki uz jūru neiet, tās šalkšana ir baltais troksnis, pie kā šejienieši ir tik ļoti pieraduši, ka to nedzird, tās smaržu nesaož, tās ir ļoti īpašas attiecības un izstāde ir mūsu skatījums uz tām,” noslēgumā piebilst mākslinieki.

Norises vieta: Mākslas telpa Civita Nova
Ieeja: bez maksas
Darba laiks: P.-Pk. 11.00-17.00, S.-Sv. 10.00-15.00.
Organizē: Lielais dzintars