18/04/2021
SUNDAY 19:00
Māra Čaklā 80.jubilejas koncerts ATKAL, ATKAL IR DEBESIS PUŠU (ATCELTS)

Māra Čaklā 80. jubilejas koncerts / ATKAL, ATKAL IR DEBESIS PUŠU ir atcelts.


Biļešu īpašniekiem tiks atgriezta samaksātā nauda.

  • Pircējiem, kuri biļetes iegādājušies internetā (vietnē www.bilesuparadize.lv), nauda tiks atgriezta bankas kontā.

  • Pircēji, kuri biļetes iegādājušies klātienes kasē, jādodas uz kādu no atvērtajām Biļešu paradīzes kasēm vai jāraksta uz epasta adresi info@bilesuparadize.lv. Par darba laikiem kasēs informācija šeit: https://www.bilesuparadize.lv/lv/shops

__________________________________


M. Čaklā 80. jubilejas koncerts “ATKAL, ATKAL IR DEBESIS PUŠU”


“Atkal, atkal ir debesis pušu”, tā iesākas slavenās izrādes “Lilioms” fināla dziesma, kurai tekstu tālajā 1971. gadā uzrakstīja dzejnieks Māris Čaklais, bet mūziku sakomponēja Imants Kalniņš. Dzejnieka ciešā mijiedarbība ar šo komponistu radījusi izcilas un latviešu kultūrā paliekošas vērtības: “Lilioma” dziesma kļuvusi ka sava veida kultūras himnu, kuru Latvijas kopkoris izpilda katros Dziesmu un deju svētkos. Dziesmas no filmas “Četri balti krekli” sava laicīgā teksta un melodiskuma dēļ joprojām ir aktuālas latviešu mūzikas repertuārā.


Šogad dzejnieks svinētu 80. dzimšanas dienu. Par godu izcilā dzejnieka lielajai jubilejai visā Latvijā izskanēs koncerti “Atkal, atkal ir debesis pušu”.


M. Čaklā dzeju izcilā komponista Imanta Kalniņa un Ērika Ķiģeļa ieaustajā mūzikā izdziedās Marts Kristiāns Kalniņš, Olga Rajecka, Antra Stafecka, Dainis Skutelis un Jānis Buķelis, Mūziķu pavadošais sastāvs – Jānis Kalniņš, Jānis Miltiņš, Jānis Rubiks, Gidons Grinbergs un koncerta muzikālais vadītājs Emīls Zilberts. Ka arī samtainās balss īpašnieks, aktieris Mārtiņš Vilsons, kurš koncerta apmeklētājiem ļaus aizplūst M. Čaklā liriskajā dzejas pasaulē.


Koncertā izskanēs zināmas un tautā iemīļotas dziesmas “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Pomerančo vainadziņš”, Saldus saule”, “Akāciju palags”, “Pilsētā, kura piedzimst vējš” , “Es esmu bagāts” u.c. Koncerts 2 daļās.


Pasākums var tikt filmēts un fotografēts. Materiāli var tikt izmantoti pasākuma rīkotāja publicitātes vajadzībām.

Koncerts 2 daļās.


Biļetes: no 12,00 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja bez maksas.


Norises vieta: Lielā zāle


Organizē: Biedrība "Latvijai"