30/10/2020
FRIDAY 18:00
PIRMSKONCERTA LASĪJUMS 30.okt. LIEPĀJAS KULTŪRAS AKVARELIS. CEĻŠ MŪZIKĀ LĪDZ LIELAJAM DZINTARAM.
Līdz ar pirmo elpas vilcienu koncertzāle “Lielais dzintars” sasējusi ciešā pavedienā Liepāju, Latviju un pasauli. Pagātni, tagadni un nākotni. Koncertzāles 5 gadu jubilejas vakarā pētījumā par Liepājas mūzikas un radošās dzīves vēsturi un Liepājas Simfoniskā orķestra lomu tajā dalīsies Liepājas Universitātes pētnieces — profesore Ilze Valce un mākslas zinātņu doktore Vēsma Lēvalde.  

Profesionālās mūzikas dzīvei Liepājā ir senas saknes, un 1881. gads tiek uzskatīts par Liepājas Simfoniskā orķestra dibināšanas laiku tāpēc, ka pirmo reizi presē parādās atsauksmes par jaundibinātās filharmonijas orķestra koncertiem. Orķestra vēsture Liepājā ir savdabīga, jo tā vienmēr bijusi cieši saistīta ar citām daiļajām mākslām, īpaši ar teātri, kas ilgus gadus apvienoja mūziķus, dziedātājus, dejotājus un drāmas aktierus. Mākslu saplūsme Liepājā ir gluži dabiska gan senatnē, gan mūsdienās, jo arī mecenāti, kultūras dzīves organizatori un uzticīgākie sarīkojumu apmeklētāji bijuši ar dotībām un izpratni mūzikā, lai gan lielākoties strādāja lietišķās profesijās.

Kultūrtiecība liepājniekiem ir gēnos ierakstīta, un arī šodien aizvadīto gadsimtu spozmi likumsakarīgi turpina darbīgā un daudzveidīgā kultūras dzīve Liepājas dārgakmenī — koncertzālē “Lielais dzintars”.

Ieeja pasākumā ir bez maksas, no 20. oktobra iepriekš saņemot ieejas karti koncertzāles informācijas centrā. Vietu rezervēšanai, aicinām sazināties, rakstot uz info@lielaisdzintars.lv
Vietu skaits — ierobežots.

Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: Lielais dzintars