News


Kopā ar Margaritu Balanas Liepājas Simfoniskā orķestra noslēdz savu 143. koncertsezonu

13. MAY

2024


Sestdien koncertzālē “Lielais dzintars” savu 143. koncertsezonu noslēdza Liepājas Simfoniskais orķestris, kopā ar koncerta īpašo viešņu – starptautiski atzīto latviešu čellisti Margaritu Balanas atskaņojot Roberta Šūmaņa Koncertu čellam un orķestrim.

Lai gan Liepājas Simfoniskais orķestris ar Margaritu Balanas daudzkārt ir koncertējis jau iepriekš, tā galvenajam diriģentam un mākslinieciskajam vadītājam Guntim Kuzmam šī bija pirmā sadarbības reize.

Foto galerija lejupielādei pieejama šeit: https://failiem.lv/u/74kzzh3p5g (foto autors: Jānis Vecbrālis).

Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas noslēguma programmā Guntis Kuzma apvienoja latviešu un vācu simfoniskās mūzikas lielmeistaru mūziku. Koncertā skanēja viens no Jāņa Mediņa populārākajiem un emocionālākajiem darbiem – poēma “Pie baznīcas”, Johannesa Brāmsa gaišā un optimistiskā Otrā simfonija un jau pieminētais Roberta Šūmaņa Čellkoncerts, kas pazīstams ar savu lirisko un emocionālo raksturu, kā arī virtuozu čella partiju.

Lai arī koncertsezona oficiāli ir noslēgta, vēl nākamnedēļ orķestris klausītājus aicina uz vairākiem vērtīgiem koncertiem. Jau trešdien, 14. maijā pulksten 19 Arēnā Rīga Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar grupu “Pērkons” un daudziem citiem izpildītājiem piedalīsies izcilajam latviešu mūzikas dižgaram Jurim Kulakovam veltītajā lielkoncertā “Sirds kā PĒRKONDĀRDS”. Savukārt piektdien, 17. maijā pulksten 10 un 13 “Lielajā dzintarā” skanēs “Dzīvnieku karnevāls. Koncerts bērniem”.

Un tad jau pēc pelnītas atpūtas, Liepājas Simfoniskais orķestris piedāvās muzikāliem piedzīvojumiem bagātu vasaru – gaidāmi gan vairāki koncerti Liepājas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", gan krāšņs vasaras koncerts Rundāles pilī un, kā ierasts, orķestris aicinās piedzīvot skaistas vietas novadā kopā ar Dienvidkurzemes festivālu “Rimbenieks”. Jūlijā orķestris dosies muzicēt uz Nidu Lietuvā un kuplinās arī Jūrmalas festivālu Dzintaru koncertzālē.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50.

Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta.