News


Liepājā ar koncertu atzīmēs Jāņa Petera 85. dzimšanas dienu.

29. JANUARY

2024


Ar plašu koncertu atzīmēs izcilā latviešu dzejnieka Jāņa Petera 85. dzimšanas dienu  Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” šī gada 6. jūlijā plkst. 18.00.

“Ar šo koncertu mēs vēlamies ne tikai iepriecināt mūzikas un dzejas mīļotājus, bet arī izcelt  šajās kultūras pērlēs, kas izturējušas laika pārbaudi un iemantojušas tautas atzinību, jaunas  šķautnes un dimensijas,” atklāj pasākuma organizatori. 

Koncertā skanēs R.Paula, U. Stabulnieka, I. Vīgnera un citu komponistu tautā iemīļotas  dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem. Kā dāvana jubilāram paredzēts Jāņa Ivuškāna īpaši šim  jubilejas koncertam radītā jaundarba pirmatskaņojums. 

Koncertā uz skatuves kāps ne vien Baltic Groove Orchestra diriģenta Jāņa Ivuškāna vadībā,  bet arī Liepājas jauktais koris “Laiks” (vadītāja Ilze Balode), ritma grupa, visiem zināmi un  iemīļoti solisti – Daumants Kalniņš, Elza Rozentāle, Antra Stafecka, Zigfrīds Muktupāvels.  Koncerta vadītāju lomā iejutīsies aktieri Egons Dombrovskis un Signe Dancīte. 

Pazīstamais dzejnieks, publicists, sabiedriskais darbinieks un diplomāts Jānis Peters dzimis  1939. gada 30. jūnijā Priekulē. Tautas atzinību J. Peters ieguvis kā populāru dzejas rindu autors,  neskaitāmu tautā mīlētu un dziedātu dziesmu tekstu radītājs.  

Šī jubilejas koncerta mērķis ir atzīmēt viņa ieguldījumu latviešu dzejas un mūzikas pasaulē, godināt no Kurzemes nākušo talantu, dāvājot baudījumu mūzikas klausītājiem un bagātinot  mūzikas un mākslas vēstures mantojumu. 

Biļetes pieejamas Biļešu servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.