News


 
 
 
 
 
 

Liepājas Simfoniskais orķestris pirmatskaņos Jura Karlsona skaņdarbu “Noslēpumainais dārzs…”

17. NOVEMBER

2023


Liepājas Simfoniskais orķestris savā darbībā īpašu uzmanību pievērš Latvijas komponistu mūzikai un Latvijas skaņražu daiļrades veicināšanai un popularizēšanai. 2. decembrī pulksten 18 koncertzālē “Lielais dzintars” pirmatskaņojumu piedzīvos Jura Karlsona skaņdarbs “Noslēpumainais dārzs…”

Pie diriģenta pults stāsies Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Guntis Kuzma. 

Juris Karlsons, stāstot par skaņdarbu, uzbur mistisku un noslēpumainu atmosfēru: “Kāda tikko manāma skaņa aicina tai sekot. Tā nāk no dārza, kura vilinājums ir tik valdzinošs. Noslēpumaini ziedi, tikko manāmas ēnu spēles maigās vēja pūsmās. Dārzs mani ieskauj un kļūst arvien neparastāks, atklājot savu vilinājuma burvību. Kas ir šis dārzs? Vai tas ir ceļš, kas man ir jānoiet? Tieši man? Ceļā, kuru ejam, atstājam daļu no sevis un atgriezties nav iespējams... Bet tā skaņa?”

Koncerta programmā iekļauta arī Kārļa Marias fon Vēbera operas “Eiriante” uvertīra un Sergeja Rahmaņinova Simfoniskā poēma “Mirušo sala”. Īpašā viešņa, 16. Starptautiskā Henrika Veņavska vijolnieku konkursa uzvarētāja, Japānas uzlecošā zvaigzne Hina Maeda, atskaņos Henrika Veņavska Otro koncertu vijolei un orķestrim. 

Koncerts ir daļa no 16. starptautiskā Henrika Veņavska vijolnieku konkursa laureātu oficiālās turnejas, ko rīko Henrika Veņavska biedrība sadarbībā ar Polijas Nacionālo mūzikas un dejas institūtu un finansē Polijas Republikas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrija.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta un Polijas Republikas vēstniecība Rīgā.