News


 
 
 
 
 
 

Liepājas Simfoniskais orķestris oktobrī vienā koncertā satiksies ar Brāmsu, Vāgneru un Brukneru

30. APRIL

2024


26. oktobrī pulksten 18 diriģenta Andra Pogas vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris koncertzālē “Lielais dzintars” atskaņos Johannesa Brāmsa, Riharda Vāgnera un Antona Bruknera mūziku. Koncerta īpašā viešņa būs somu operdziedātāja Mīna-Līsa Vērela.

"Mīna-Līsa Vērela (Miina-Liisa Värelä) patlaban ir viens no daudzsološākajiem dramatiskajiem soprāniem, kas regulāri parādās uz aizvien lielākām operu skatuvēm," 2022. gada martā rakstīja vācu medijs “Opernmagazin”. “Viņas skaistā balss, kas īpaši izteikta augstajās notīs, pieaug līdz nepārspējamam skaļumam un dziļumam.”

Liepājā Vērela kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri atskaņos Riharda Vāgnera “Vēzendokas dziesmas”, kas tiek uzskatītas par vienu no viņa nozīmīgākajiem vokālajiem darbiem, un ir iecienītas gan dziedātāju, gan klausītāju vidū.

1841. gadā ar vācu dzejnieces un rakstnieces Matildes Vēzendokas dzejoļiem tapušais piecu dziesmu cikls ieturēts romantiskā stilā un atspoguļo mīlestības, ilgu un dabas skaistuma tēmas. Tās ievērojamas ar izteiksmīgām melodijām, bagātīgu harmoniju un krāšņiem orķestrējumiem. 

Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults šajā programmā stāsies Andris Poga, ar kuru Vērela sadarbojusies jau iepriekš, 2022. gadā Stavangerā kopā ar Stavangeras Simfonisko orķestri atskaņojot Vāgnera operas “Valkīra” pirmo daļu.

Somu soprāns guvis kritiķu un publikas nedalītu atzinību daudzos iestudējumos, piemēram, Izoldes atveidojums Vāgnera monumentālajā operā “Tristans un Izolde” ar Losandželosas Filharmonijas orķestri un krāsotājas loma Lidijas Šteieres jaunākajā uzvedumā Riharda Štrausa operā “Sieviete bez ēnas”, kas kopā ar Berlīnes filharmoniķiem Kirila Petrenko vadībā iestudēta slavenajā Bādenbādenes “Festspielhaus”.

2021. gadā Izoldes lomu Vērela dziedājusi arī BBC Proms festivālā Londonas Karaliskajā Albertholā, ko toreiz tiešraidē pārraidīja BBC Radio 3.

Kā vērtē kritiķi, viņa “apbur ar savu lirisko tembru un dramatisko pilnību”.

Koncerta programmu papildinās Johannesa Brāmsa Traģiskā uvertīra, kas ieturēta dramatiskā un satraukuma pilnā stilā. Uvertīru raksturo tumšas un noslēpumainas harmonijas, un tā atspoguļo cīņu starp labo un ļauno, gaismu un tumsu, kā arī cilvēka likteņa neizbēgamību.

Koncertā būs iespējams noklausīties arī austriešu komponista Antona Bruknera reti skanošo “Nullto” simfoniju. Tas ir rudenīgi krāsots šedevrs, kas aizved klausītāju noticamu ilūziju pasaulē. Bruknera simfonijas tiek dēvētas par romantisma mūzikas pēdējā posma simbolu majestātisko līniju un krāšņo harmoniju dēļ.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50

Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.