17/10/2020
Sestdiena 18:00
ANDREJS OSOKINS UN LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS
Koncertu ievadīs muzikāli ekspresīvā Ludviga van Bēthovena uvertīra “Egmonts”, kas tapusi laikā, kad Eiropu pāršalca Napoleona kari un Francijas impērijas dominance. Šajā opusā komponists pauž savu nostāju pret apkārt notiekošajiem procesiem un cilvēku apspiešanu.

Izcilo pianistu Andreju Osokinu kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri dzirdēsim vienā no visbiežāk atskaņotajiem Sergeja Rahmaņinova opusiem – Trešajā klavierkoncertā. To pamatoti dēvē par vienu no grūtākajiem klavierkoncertiem, kas no izpildītāja prasa nevainojamu tehniku un muzikalitāti.

Koncerta programmā arī pirmatskaņojums. Pēc Liepājas Simfoniskā orķestra un diriģenta Gunta Kuzmas ierosinājuma Juris Karlsons radījis svītu savam 2017. gadā tapušajam baletam "Antonija #Silmači", kas Latvijas Nacionālajā operā Aivara Leimaņa vadībā uzvests 2018. gadā. Balets veidots, iedvesmojoties no Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos", un tā centrālais tēls ir Antonija, kuras mīlestības izslāpusī sirds alkst pēc īsta un patiesa piepildījuma. Nepārtrauktā simfoniskā attīstībā svītā ir sakārtoti fragmenti no baleta abiem cēlieniem.Andrejs OSOKINS / klavieres

Guntis KUZMA / diriģents

Liepājas Simfoniskais orķestrisProgrammā:

Ludvigs van BĒTHOVENS – uvertīra “Egmonts” op.84

Juris KARLSONS – svīta no baleta “Antonija # Silmači” (pirmatskaņojums)

Sergejs RAHMAŅINOVS – Trešais klavierkoncerts op.30
Biļetes: no 10 eiro

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions.