11/01/2022
OTRDIENA 18:00
BĒTHOVENS UN ROBEŽU PĀRKĀPŠANA. Dzintara muzikālo sarunu klubs (PĀRCELTS UZ 20.01.2022.!)
Lekcija pārcelta no 11.01.2022. uz 20.01.2022.!

  • Dalībnieki, kas jau reģistrējuši dalību 11. janvāra lekcijai, tiks automātiski piereģistrēti jaunajam lekcijas norises datumam.
  • Interesenti, kas vēl nav reģistrējuši dalību lekcijai, var pieteikties uz jauno lekcijas norises datumu.

Profesore Lolita Fūrmane

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un fondu “Uniting History” turpina 2021. gada rudenī iesākto iniciatīvu, piedāvājot izglītojošu sarunu ciklu apmeklētājiem, kuri interesējas par Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi. Lekciju ciklā, kas klausītājiem pieejams kā klātienē, tā tiešraidē, kopā ar Latvijas izcilākajiem muzikologiem un praktiķiem klausītāji aicināti atklāt likumsakarības kultūrā un komponistu dzīvē.

Dzintara muzikālo sarunu kluba” II semestri atklās JVLMA profesore, mākslas doktore Lolita Fūrmane.

Sarunas centrā būs Ludvigs van Bēthovens (1770–1827) – izcila, suverēna mūzikas personība – un viņa laikmets, kas ar saviem lielajiem satricinājumiem un mākslas kanonu maiņu uz 18. un 19. gadsimta robežas lielā mērā ietekmēja komponista personību un daiļradi. Apgaismības idejas un revolucionārs romantisms – šīs divas garīgās gultnes saplūst Vīnes klasiķī Bēthovenā vienā nedalāmā veselumā. Viņa varonis it kā izlaužas no profānās telpas, lai uzrunātu, vēl jo vairāk – dedzinātu, pasauli ar savu jūtīgumu un neangažēto attieksmi pret vērtībām. Varbūt tādēļ nākamās paaudzes meklēja komponistā gan titānu, gan Mozu, gan jaunā laika evaņģēlistu. Šie uzskati ir būtiski ietekmējuši arī Bēthovena mūzikas interpretāciju. Tajā pašā laikā komponista darbi, viņa lieliskās partitūras, pati skaņumākslas matērija ir tik neizsmeļama savā pilnībā, ka saviļņo mūs ikreiz no jauna.

Dzintara muzikālo sarunu klubs ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti.

Cikla tikšanās reizēs klausītājiem būs iespēja sastapties gan ar mūzikas pētniekiem, gan praktiķiem, uzklausot stāstus un iepazīstot īpaši izmeklētus audio un video materiālus. Lekciju programmu veidojusi muzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore Baiba Kurpniece.

Muzikālo sarunu klubā interesenti var piedalīties gan klātienē, apmeklējot tikšanās reizes koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, gan attālināti. Dalība: bez maksas.
  • Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai zvanot pa tālr.: 634 24 555. Darba laiks: P.-Pk. 11.00-17.00, S.-Sv. 10.00-15.00. Klātienes apmeklējums iespējams personām, kuras pie ieejas var uzrādīt covid-19 sertifikātu, apstiprinot noslēgtu vakcinācijas kursu vai infekcijas pārslimošanu pēdējo 6 mēnešu periodā. Kopā ar sertifikātu lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu.
  • Lai reģistrētu dalību attālinātai dalībai video konferencē, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu šeit: https://ieej.lv/dzintara-sarunu-klubs. Tiešraides laikā reģistrētiem skatītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus "tērzētavā". Videolekcija būs pieejama tikai tiešraidē. Video tiešraide dalībniekiem bez iepriekšējas reģistrācijas būs pieejama arī koncertzāles “Lielais dzintars” sociālā tīkla Facebook profilā: www.facebook.com/greatamber
Norises vieta: Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, Kamerzāle
Norises ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju

Atbalsta: Liepājas pašvaldība, fonds “Uniting History” un Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” atbalsta biedrība

LEKCIJU PLĀNS

II SEMESTRIS

11. janvāris | otrdiena | 18.00
Bēthovens un robežu pārkāpšana
Profesore Lolita Fūrmane

1. februāris | otrdiena | 18.00
Romantisms – liriskais un trakojošais
Profesore Lolita Fūrmane

1. marts | otrdiena | 18.00
Romantiskā simfonija: no mīlestības līdz mīlas nāvei
Diriģents Andris Vecumnieks

22. marts | otrdiena | 18.00
Krievu mūzikas citādība
diriģents Andris Vecumnieks

12. aprīlis | otrdiena | 18.00
Satikšanās modernisma laboratorijā
Lektore Baiba Kurpniece

10. maijs | otrdiena | 18.00
Viss ir līdzvērtīgs jeb postmodernās mūzikas kārdinājums
Lektore Baiba Kurpniece