26/10/2019
sestdiena 18:00
Grammy nominants Avi Avitals. Mandolīnas triumfs. Pasaule Lielajā dzintarā/ Izraēla
Avi Avitals ir pirmais mandolīnas solists, kurš nominēts prestižajai Classical Grammy balvai. Ņujorkas laikraksts The New York Times viņu raksturojis kā kaislīgu un “satriecoši harizmātisku” mūziķi, kura uzstāšanās ar aplausiem uzņemtas pasaules vadošajās koncertzālēs. Tieši viņam sakomponēti vairāk nekā 100 mūsdienu skaņdarbi, kas mandolīnai ļāvuši piedzīvot savu renesansi. Virtuozajam mandolīnistam ir noslēgts ekskluzīvs līgums ar pasaulē slavenāko ierakstu kompāniju klasiskajā mūzikā “Deutsche Gramophone”, kuras paspārnē tiek izdoti visi viņa mūzikas ieraksti.

Koncertā Avi Avitala mandolīnas skaņas dzirdēsim tandēmā ar Omera Avitala džezu. Kamēr izcilais mandolīnists Avi Avitals pārstāv klasisko tradīciju, kontrabasa un austrumu lautas (ūda) virtuozs - Omers Avitals ir pasaulē novērtēts džeza mūziķis un komponists. Lai gan mākslinieki nav radinieki un nāk no dažādām mūzikālajām pasaulēm, viņus vieno gan uzvārds, gan marokāņu izcelsme un bērnība Izraēlā.

2017. gadā mūziķi izdeva kopīgu mūzikas albumu “Avitals satiek Avitalu” (Avital Meets Avital), kuru dzirdēsim arī Liepājas koncertzālē. Savā oriģinālmūzikā virtuozi apvieno dažādo kultūru mantojumu izsmalcinātā dialogā, smeļoties iedvesmu Marokas folklorā un klasiskajā tradīcijā, Izraēlas harmonijā un Vidusjūras ritmos. Klasiskā mūzika sastop džezu, tradīcija - modernismu un Austrumi - Rietumus.

Mūziķi:

Avi Avitals (Avi Avital), mandolīna

Omers Avitals(Omer Avital), kontrabass un austrumu lauta (ūds)

Jonatans Avišajs (Yonathan Avishai), klavieres

Itamars Doari (Itamar Doari), perkusijas

Video:

Koncerta ilgums: 95 minūtes

Biļetes: sākot no 10,00

Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:

Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 - 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:

10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%
Norises vieta: Lielā zāle

Atbalsta: Izraēlas vēstniecība Latvijā

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Lielais Dzintars