02/03/2021
OTRDIENA 19:30
Jam Session ar Gintu Pabērzu (ATCELTS)

Džeza mūzikas koncerts un improvizācijas ar saksofonistu Gintu Pabērzu. 


Gints Pabērzs ir viens no spilgtākajiem Latvijas džeza saksofonistiem. Profesionālo maģistra grādu mūzikā ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Saksofonspēles prasmes papildinājis Dānijas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Nozīmīgākie projekti mākslinieciskajā darbībā: koncerti kopā ar dziedātāju Mandy Gaines un bundzinieku Terry Lyne Carrington; koncertturneja Kanādā, Čehijā, festivāls Pori Jazz ar M. Briežkalna džeza kvintetu, festivāli Sony jazz stage, Rīgas ritmi, Saxophonia, kā arī koncertturneja ar Rīgas saksofonu kvartetu. No 2010. – 2012. gadam bijis City Jazz Bigband dalībnieks, bet no 2012. gada ir Latvijas Radio bigbenda mūziķis. Saņēmis Lielo Mūzikas balvu ar džeza kvartetu, ieguvis I vietu Starptautiskajā Festivālā Spožā Nots džeza kategorijā un III vietu Jurjānu Andreja Starptautiskā Jauno izpildītājmākslinieku konkursā. 

Jam Session mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pirmajā daļā uzaicinātais viesmākslinieks ar PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mūzikas (LMMDV) Populārās un džeza mūzikas nodaļas pedagogiem uzstājās ar koncerta programmu, izpildot oriģinālkompozīcijas vai populāro džeza mūziku oriģinālā aranžējumā. Otrajā daļā ir brīvās improvizācijas, kurā pievienojas LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi. Muzikālo vakaru apmeklētājiem Jam Session laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus. 

Ievērojot visus drošības pasākumus vīrusa COVID 19 izplatības laikā, koncertu klātienē varēs klausīties 70 viesi. Ieeja pasākumā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus varēs saņemt koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā nedēļu pirms pasākuma norises. 

Muzikālo pasākumu "Jam Session" organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, to atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un koncertzāle "Lielais dzintars". 

Papildus informācija: https://www.facebook.com/jamsessionliepaja

Norises vieta: 2. stāva galerija