10/11/2020
OTRDIENA 19:30
JAM SESSION AR KRISTAPU VANADZIŅU (PĀRCELTS UZ NENOTEIKTU LAIKU)

Saskaņā ar to, ka no 9. novembra līdz 6. decembrim Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikti jauni pulcēšanās ierobežojumi, un aizliegti publiski pasākumi klātienē. Informējam, ka 10. novembra džeza mūzikas improvizācijas vakars Jam Session ar pianistu Kristapu Vanadziņu ir atcelts uz nenoteiktu laiku. Aicinām Jūs sekot līdzi jaunākajai informācijai par pārceltajiem pasākumiem Jam Session facebook lapā: https://www.facebook.com/jamsessionliepaja un koncertzāles “Lielais Dzintars” mājaslapā.


________________________


Džeza mūzikas koncerts un improvizācijas ar pianistu Kristapu Vanadziņu 


Kristaps Vanadziņš ir viens no spožākajiem džeza pianistiem, kura vadītā trio mūzikā saplūduši vairāki žanri, un tā spēlētajās kompozīcijās saklausāmi neparasti harmoniski risinājumi un radošas novitātes. Viens no trio žanra atdzīvinātājiem Latvijas džeza mūzikas nozarē. Vanadziņa trio saknes jau meklējamas 2008. gadā, kad pēc piedalīšanās un grand prix iegūšanas džeza mākslinieku konkursā “Sony Jazz stage”, viņš nodibina pirmo trio ar nosaukumu The New trio. Pēdējais trio sastāvs, kas arī darbojās pašreiz un tā sastāvu veido džeza mūzikas pazinēji: pianists Kristaps Vanadziņš, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds. Trio uzstājies dažādos festivālos un koncertos gan Latvijā, gan ārpus tās. 2009. gadā tika ierakstīts albums The New Trio, kas aizceļojis arī uz Zviedrijas mūzikas veikalu plauktiem. Savukārt 2012. gadā klajā nācis arī otrais albums ar nosaukumu Himalaj. Teju 10 gadu garumā bijis līdzdalīgs muzikālajā un dejas ikgadējā koncertšovā ‘’Cabaret’’ sagatavošanas procesos. Darbojies kā mūziķis un producents vairākos ierakstos, kā arī 2020. gadā producējis divus lieliskus ierakstus – Jolantas Gulbes - Paškevičas “Gaisma krīt” un Ievas Kerēvicas albuma “Centerwise” izdošanu. 2021.gada pavasarī tiks izdota trio, pati jaunāka un svaigākā skaņu plate, zem izdevniecības “Jersika Records”, kas būs pieejama arī digitālā versijā.


Jam Session mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pirmajā daļā uzaicinātais viesmākslinieks ar PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mūzikas (LMMDV) Populārās un džeza mūzikas nodaļas pedagogiem uzstājās ar koncerta programmu, izpildot oriģinālkompozīcijas vai populāro džeza mūziku oriģinālā aranžējumā. 


Otrajā daļā ir brīvās improvizācijas, kurā pievienojas LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi. Muzikālo vakaru apmeklētājiem Jam Session laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus. 


Ievērojot visus drošības pasākumus vīrusa COVID 19 izplatības laikā, koncertu klātienē varēs klausīties 70 viesi. Ieeja pasākumā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus varēs saņemt koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā nedēļu pirms pasākuma norises.

----


Ieeja: bez maksas

Norises vieta: Mākslas telpa Civita Nova

Organizē: PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola