08/12/2020
OTRDIENA 19:30
Jam Session ar Santu Šilleri

Džeza mūzikas koncerts un improvizācijas ar dziedātāju Santu Šilleri.  Santa Šillere ir latviešu džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedru, kur šobrīd, maģistra studiju ietvaros, turpina studēt pie džeza dziedātājas Ingas Bērziņas. Pilnveidojusi prasmes Karola Šimanovska Katovices Mūzikas akadēmijā, džeza dziedātājas Annas Gadt klasē, kā arī plaša pieredze dažādās meistarklasēs ar David Linx (BE), Lisa Popeil (ASV), Lenor Helm-Hammonds (ASV), Helle Henning (DK), Aga Zaryan (PL), Peter Hertmans (BE), Lorenz Kellhuber (DE) u.c. džeza meistariem. Piedalījusies festivālos “Saulkrasti Jazz” (LV), “Birštonas Jazz Festival” (LT), “Girls Power in Jazz” (DK), “Voicingers” (PL). Jauno džeza izpildītāju konkursa “Riga Jazz Stage 2019” fināliste. Kopš 2018. gada uzstājas ar Santa Šillere Quartet un Trio, izpildot savu oriģinālmūziku, džeza standartus, kā arī aranžētu populāro mūziku visā Latvijā. Blakus saviem projektiem, plaša pieredze arī kā bekvokālistei Latvijā pazīstamiem māksliniekiem. Paralēli muzikālajām gaitām, Santa ir vokālā pedagoģe Rīgas Doma Kora Skolā, Slavenajā Rīgas Pop&Rock studijā, kā arī viņas balss ir dzirdama Latvijas Radio 3 džezam veltītos raidījumos, un ir raidījuma vadītāja sarunu podkāstam “JAZZin Muzikālās Piezīmes”.  

Jam Session mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pirmajā daļā uzaicinātais viesmākslinieks ar PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mūzikas (LMMDV) Populārās un džeza mūzikas nodaļas pedagogiem uzstājās ar koncerta programmu, izpildot oriģinālkompozīcijas vai populāro džeza mūziku oriģinālā aranžējumā. Otrajā daļā ir brīvās improvizācijas, kurā pievienojas LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi. Muzikālo vakaru apmeklētājiem Jam Session laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.  

Ievērojot visus drošības pasākumus vīrusa COVID 19 izplatības laikā, koncertu klātienē varēs klausīties 70 viesi. Ieeja pasākumā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus varēs saņemt koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā nedēļu pirms pasākuma norises.  

Muzikālo pasākumu "Jam Session" organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, to atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un koncertzāle "Lielais dzintars".  

Papildus informācija: https://www.facebook.com/jamsessionliepaja  

Norises vieta: 2. stāva galerija