09/08/2020
SVĒTDIENA 18:00
Klātienes opermūzikas koncerts. Dienvidu saules promenāde
Koncertsērija PERSONĪGI


Noslēdzot koncertsērijas “Personīgi” vasaras sezonu, aicinām uz romantisku opermūzikas koncertu “Dienvidu saules promenāde”. Pie klavierēm esot ekspresīvajai pianistei Agnesei Egliņai, Latvijas Nacionālas operas un baleta solisti - dzidrais soprāns Marlēna Keine un artistiskais tenors Mihails Čuļpajevs - duetā izdziedās Vidusjūras dienvidniecisko komponistu skaistākās mīlas dziesmas, ārijas un duetus.

“Tik skaists ir šis brīdis, lai dejotu, to mīlnieks neviens garām nelaidīs!” skan vārdi Džoakīno Rosīni Neapoliešu tarantellā. Koncertprogrammā “Dienvidu saules promenāde” būs jūtams aicinājums uz kaislīgu deju, saulē sakarsusi smeldze un robežu nepazīstošs dzīvesprieks. Kanconās, romancēs un mīlas duetos klausītājiem būs iespēja iepazīt un izbaudīt Kamila Sensānsa, Franando Obradora, Džoakīno Rosīni, Astrora Pjacollas, Hosē Serano, Ruperto Čapī un citu franču, spāņu un itāliešu komponistu mūziku, kā arī spāņu muzikālā teātra sarsuelas tradīciju.

Raksturīgi koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai pie kafijas tases vai atspirdzinoša dzēriena glāzes baudītu sarunas neformālā gaisotnē.   

Ievērojot visus drošības pasākumus, uz koncertu klātienē – Lielajā zālē aicināti ap 300 klausītāji. 


Programma:

I DAĻA

Leo DELĪBS
Les filles de Cadix

Luidži ARDITI | Luigi Arditi (1822-1903)
Valsis Il bacio

Džoakīno ROSĪNI | Gioachino Rossini (1792-1868)
Neapoliešu tarantella La danza

Fernando OBRADORS | Fernando Obradors (1897-1945)
El vito

Kamils SENSĀNSS | Camille Saint-Saëns (1835–1921)
Bolero El desdichado

Vinčenco KIARA | Vincenzo di Chiara (1860-1937)
La Spagnola

II DAĻA

Astors PJACOLLA | Ástor Piazzolla (1921-1992)
Libertango

Hosē SERANO | José Serrano (1873-1941)
La canción del olvido

Manuels PONSE | Manuel Ponce (1882-1948)
Estrellita

Ruperto ČAPĪ | Ruperto Chapí, 1851-1909)
Carceleras no sarsuelas
Las hijas del Zebedeo

Agustīns LARA | Agustín Lara (1897-1970)
Granada

Manuels Penelja | Manuel Penella (1880-1939)
Habanera no sarsuelas
Don Gil de Alcalá

Amadeu VIVESS | Amadeu Vives (1871-1932)
“Arlekīna kancona” no operetes La GeneralaKoncerta ilgums: 2 daļas, aptuveni 1 stunda 40 min

Biļetes: 15 - 30 eiro

Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar “Latvijas koncerti”Aicinām klātienes koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt to, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Koncertzāles Lielā zāle apmeklētājiem būs atvērta 30 minūtes pirms koncerta sākuma.

Apmeklējot šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka
- ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.