30/10/2021
SESTDIENA 19:00
KSENIJA SIDOROVA. STARP SAPŅIEM UN NOMODU
Uz jaunu programmu — dziļi cilvēcīgu un teju intīmu sarunu, kurā sārti čigāniskos segidiljas ritmus un liesmojoši spējos tango pavērsienus nomainījuši sulīgāki pasteļtoņi, savu uzticamo klausītāju ielūdz izsmalcināti graciozās akordeona spēles dīva Ksenija Sidorova!

Viņa ir viena no pasaulē ievērojamākajām akordeona spēles virtuozēm un viņas gudri izsvērtās, rūpīgi veidotās programmas ļāvušas līdz šim par tautas mūzikas instrumentu dēvēto akordeonu novērtēt un iepazīt pavisam neizzinātā skaņu gammā.

Aizvadītā gada refleksijās un pārdomās izauklētā programma “Starp sapņiem un nomodu” piedāvā visai plašu autoru loku, iepazīstinot ar itāļu akordeonistu un komponistu Pjetro Rofi un Kijevā dzimušo mūsdienu skaņradi Sergeju Akhunovu, kura muzikālā izteiksme ir visai radniecīga Ņujorkas minimālistu leksikai, ļaujot izbaudīt divu izcilu virtuozu – Doņeckas Valsts Mūzikas konservatorijas bajāna katedras vadītāja un komponista Artjoma Ņižņika un reiz Latvijā koncertējušā krievu balalaikas Paganīni – Alekseja Arhipovska svaigās oriģinālkompozīcijas. Akordeona versijā izskanēs fragments no amerikāņu minimālisma klasiķa Filipa Glāsa Glassworks, kā arī vairāki spāņu komponistu klavierminiatūru pārlikumi klavierēm. Refleksiju noskaņās klātesošas būs arī ievērojamā argentīnieša Astora Pjacollas tēmas no albuma “Pjacollas atspulgi”; tas ieskaņots pandēmijas laikā, Madridē un veltīts Astora Pjacollas simtgadei, kā arī līdz šim Ksenijas Sidorovas lasījumā reti dzirdētā ģēnija – Johana Sebastiāna Baha mūzika.

Par saviem skatuves partneriem Ksenija Sidorova izraudzījusies Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu: Kristiānu Krūskopu, Agnesi Kanniņu, Artūru Gaili un Kārli Klotiņu, kā arī kontrabasistu Jāni Stafecki.

Programma:
F. Glāss I. daļa Opening no cikla Glassworks
J. S. Bahs Adagio no Koncerta reminorā BWV 974
P. Rofi Noktirne
P. Rofi Is There a Place in Your Heart
S. Akhunovs Skices nr. 1, 3
S. Akhunovs Two keys to one J. Brodsky's Poem
I. Alveniss Astūrija
M. de Falja Serenata andaluza
F. Anželiss "Fantāziju par Astora Pjacollas tēmu"
A. Nižņiks Sirin
A. Arhipovskis “Pelnrušķīte”

Piedalās:
Ksenija SIDOROVA (akordeons)
Jānis STAFECKIS (kontrabass)
Sinfonietta Rīga stīgu kvartets:
Kristiāna KRŪSKOPA (vijole),
Agnese KANNIŅA (vijole)
Artūrs GAILIS (alts)
Kārlis KLOTIŅŠ (čells)

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:
Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Pasākuma laikā sejas aizsargmaskas nav jālieto.

Norises vieta: Lielā zāle
Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda 20 minūtes
Organizē: Lielais dzintars
Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

Biļetes: sākot no 20.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
10-29 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%