09/07/2021
Piektdiena 17:00
LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS IZSTĀDES "JŪRĀ PIE LIEPĀJAS PAZUDIS CILVĒKS" ATKLĀŠANA
_____________
Cienījamie apmeklētāji!

Ņemot vērā, ka izstādes atklāšanā nav iespējams nodrošināt distanci starp apmeklētājiem un/vai numurētas sēdvietas, atklāšanas notikumu pulksten 17 koncertzāles iekštelpās iespējams apmeklēt tikai personām, kuras var uzrādīt sadarbspējīgu covid-19 sertifikātu, apstiprinot infekcijas pārslimošanu vai noslēgtu vakcinācijas kursu. Pie koncertzāles ieejas apmeklētājiem lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu. Sejas aizsargmaskas nav jālieto. Minētās prasības attiecas arī uz bērniem un jauniešiem.

Pēc pulksten 18 visi interesenti laipni aicināti uz izstādes atklāšanas afterpārtiju un tikšanos ar visiem izstādes dalībniekiem brīvdabas pop-up bārā "Red Monkey" (adrese: Vecā Ostmala 53, Liepāja).

Informējam, ka no 10. jūlija izstādi varēs apskatīt visi interesenti, ievērojot 2m distanci un lietojot sejas aizsargmasku.
____________

Egons Peršēvics
Uldis Rubezis
Ieva Rubeze
Raids Kalniņš

Baltijas jūra "apēd" krastu aiz Ziemeļu mola. Roņi apēd Liepājas zvejnieku lomus. Liepājā jūra tuvojas attīrīšanas ierīcēm. Jūras ērglis, apstākļu spiests, ēd arī maitu. Jūrā pie Liepājas pazudis cilvēks. Jūra "apēd" privātīpašumu teritorijas. Jūras uts mazuļi piedzimst, apēdot savu mammu no iekšas! Bernātu pludmali “apēd” jūra. Mencas apēd mazās zivtiņas. Cilvēks apēd mencas. Jūrkalnē jūra "apēd" zemi. Jūra "apēd" sauli!”*

*citāti no masu mediju virsrakstiem par tēmu

No 9. jūlija līdz pat 12. septembrim koncertzāles 1. stāva mākslas telpā Civita Nova būs skatāma vēju pilsētas iedvesmoto mākslinieku grupas izstāde ar zīmīgu nosaukumu “Jūrā pie Liepājas pazudis cilvēks”.

Laikmetīgās mākslas izstādē apvienojušies un par jūras un cilvēces tēmu reflektēs Liepājas pilsētas skartie mākslinieki, kas zināmi ar saviem zīmīgajiem rokrakstiem: Egons Peršēvics, Uldis Rubezis, Ieva Rubeze un Raids Kalniņš.

Neskatoties uz to, ka jūra nepārtraukti kaut ko “apēd”, vēlme atrasties tās tuvumā tā līdz galam nav skaidrojama. Saikne starp cilvēka smadzenēm un okeānu/jūru ir ļoti maz pētīta – pirmā zinātniskā konference, kas veltīta šim jautājumam, notika tikai 2011. gadā.

Uzstājoties konferencē, amerikāņu neirozinātnes goda profesors Maikls Merzeničs (Michael Merzenich) jūras pievilkšanās spēku saistīja ar cilvēces evolūcijas procesu: “Ir skaidrs, ka mēs esam cēlušies no okeāna. Septiņdesmit procenti no mana ķermeņa ir sālsūdens. Manas smadzenes apskalo sālsūdens, un tās izdala četru veidu smadzeņu viļņus, kam ir gan nomierinoša, gan aktivizējoša iedarbība uz smadzenēm. Beta viļņiem, kas saistīti ar domāšanu, prāta un ķermeņa aktivitāti, frekvence ir no 14 līdz 30 herciem. Savukārt mierīgas jūras viļņu skaņu frekvence var būt no 0,05 līdz 16 herciem. Iespējams, ka mēs vibrējam tādā pat frekvencē kā jūra.”

Mākslinieku Ievas Rubezes, Egona Peršēvica, Ulda Rubeža un Raida Kalniņa veidotie darbi — instalācijas, gleznojumi un tēlniecības objekti — būs izvietoti gan “Lielā dzintara” 1. stāva mākslas telpā Civita Nova, gan koncertzāles augstāko stāvu galerijās.


Izstādes norisi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pašvaldība un Liepājas Kultūras pārvalde.
Norises vieta: Mākslas telpa Civita Nova un koncertzāles publiskā zona augstākajos stāvos.
Ieeja: bez maksas
Darba laiks: P.-Pk. 11.00-17.00, S.-Sv. 10.00-15.00.
Organizē: Lielais dzintars