29/09/2019
svētdiena 12:00
Liepājas Mākslas forums. Balets “Beatrises Poteres stāsti”. Kino ģimenēm
“Liepājas Mākslas forums” sadarbībā ar laikmetīgo operu ciklu LULU mazos skatītājus un viņu ģimenes aicina iepazīties ar Džona Lankberija (John Lanchbery) baleta ‘“Beatrises Poteres stāsti’’ animācijas filmu. Londonas Karaliskā baleta solisti uz skatuves atdzīvina britu rakstnieces un ilustratores Beatrises Poteres (Beatrix Potter) alter ego – jaunas meitenes iztēlē mītošos varoņus.

Kristofera Robina dzīvnieku pasaules draugi Vinnijs Pūks, Ēzelītis Īā, Sivēns un pārējie ir labi pazīstami. Bet kā ar jaunās meitenes Beatrises Poteres iztēlē mītošo Trusīti Pēterīti, Pīli Džemīmu vai Pelīti Hanku Manku? Ja tomēr izdevies tos jau satikt kādā no latviešu valodā izdotajām stāstu grāmatām, tad vēl jo interesantāk būs šos varoņus ieraudzīt Londonas Karaliskā baleta solistu izpildījumā gluži dzīvus un kustīgus. Horeogrāfs Sers Frederiks Aštons (Sir Frederick Ashton) izturējies pret tiem ar īpašu cieņu – viņa Varde patiešām dejo un lēc kā varde nevis baletdejotājs Maikls Koulmans (Mic hael Coleman). Darbību veido vairāki atsevišķi stāsti no šo dzīvnieciņu dzīves, ko režisors Redžinalds Milzs (Reginald Mills) parāda bez teksta, vienīgi ar dejas un mūzikas palīdzību, tāpēc tie būs viegli uztverami arī pašiem mazākajiem skatītājiem.

Lai palīdzētu jaunajiem skatītājiem atraisīt interesi un labāk izprast uz skatuves notiekošo, pirms filmas demonstrēšanas ar baletu skatītājus iepazīstinās mūzikas pedagoģe un iemīļota LULU lektore Iveta Grunde.

‘’LULU bērniem’’ ir notikums tiem vecākiem un bērniem, kuri vēlas sadraudzēties ar laikmetīgās operas un baleta pasauli. LULU sniedz iespēja vērot īpaši izvēlētus priekšnesumus vadošo pasaules orķestru un solistu izpildījumā.

Uz kino ģimenes aicinātas jau no plkst. 11.00, jo mūsu atbalstītāji “Gardu muti” mazajiem ziķeriem būs iekārtojuši īpašu bērnu stūrīti radošām izpausmēm un gardiem dzērieniem.

Norises ilgums: ~ 95 minūtes

Video:

Biļetes: 4,00 eiro. Bezmaksas ieeja bērniem līdz 2 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu. 

Norises vieta: Eksperimentālā skatuve

Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar laikmetīgo operu ciklu LULU

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds