11/08/2016
ceturtdiena 19:00
LIEPĀJAS MĀKSLAS FORUMS. OPERAS "PORGIJS UN BESA" koncertiestudējums
Liepājas mākslas forums un Cēsu Mākslas festivāls šajā vasarā sarūpējuši īpašu notikumu mūzikas gardēžiem – Džordža Gēršvina operas “Porgijs un Besa” koncertiestudējumu.

Saskaņā ar Džordža Gēršvina ieceri četras galvenās lomas operā jādzied melnādainiem solistiem, un arī šīs vasaras koncertiestudējumā tas tiks ņemts vērā. Gan Liepājā, gan Cēsīs dziedās “Porgija un Besas” iestudējumos daudzviet pasaulē atzinību guvuši solisti: Latonija Mūra (Latonia Moore) būs Besa un Džermeins Smits (Jermaine Smith) – Sportinlaifs. Savukārt Porgija lomā iejutīsies Lesters Linčs (Lester Lynch), Krauna lomā - Rodnijs Klarks (Rodney Clark).

Pārējās lomās redzēsim un dzirdēsim Latvijas dziedātājus – liepājnieci Margaritu Vilsoni, Sonoru Vaici, Mihailu Čuļpajevu, Ilonu Bageli, Rihardu Mačanovski, Andri Lapiņu, Emīlu Kivlenieku, Ievu Paršu un Rihardu Milleru. “Porgija un Besas” daudzie un sižeta virzībai tik būtiskie kordziedājumi uzticēti jauniešu korim “Kamēr...”, kuru nozīmīgajam iestudējumam sagatavos kora galvenais diriģents Jānis Liepiņš.

Par uzveduma skatuvisko un vizuālo pusi rūpēsies režisors Viesturs Kairišs, uzveduma muzikālo noformējumu veidos Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā.

Liepājas mākslas forums no 5. līdz 13. augustam koncertzālē “Lielais dzintars” iezīmēs starpkultūru sinerģiju – tēlniecības un laikmetīgās mākslas izstādes, operas, blūza un džeza mūzikas žanrus, teātra performances, kā arī  kino un klaviermūzikas vakarus.

Pasākuma ilgums: aptuveni 3,5 stundas

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: "Lielais dzintars" sadarbībā ar Cēsu mākslas festivālu