28/09/2019
sestdiena 12:00
Liepājas Mākslas forums. Pasaku opera “Bērns un burvības”. Kino ģimenēm
“Liepājas Mākslas forums” sadarbībā ar laikmetīgo operu ciklu LULU vēlas iepriecināt mazo skatītāju sirdis, dāvinot brīnumu operas formātā. Uz lielā ekrāna būs skatāma iemīļotā Morisa Ravela (Ravel) pasaku opera “Bērns un burvības” (L’enfant et les sortilèges).  
“Negribu mācīties, gribu skriet ārā, ēst saldumus un raustīt kaķi aiz astes!” – tā dzied operas galvenais varonis Bērns. Māte par šo nav sajūsmā un ieslēdz Bērnu istabā, kur tam ar sausu maizi un tēju bez cukura jāgaida līdz vakariņu laikam. Bērns aizsviļas dusmās, sākot mocīt savas rotaļlietas, plēšot tapetes, dauzot traukus un visu, kas gadās pa rokai. Taču cerētā atvieglojuma vietā, kad Bērna niknums norimis, istabā esošie priekšmeti sāk savu Bērna pārmācīšanas procesu. Tie atdzīvojas un paver Bērnam jaunu, fantastikas pilnu pasauli, kurā viņš paliek aci pret aci ar dziedošu Krēslu, Kušeti, Pulksteni, Uguni, pasaku personāžiem, cipariem u.c. varoņiem.

Solistiem jāiejūtas neraksturīgās lomās, atdzīvinot un attēlojot nedzīvus priekšmetus, kas mums katram ikdienā ir līdzās. Fantāzijai vaļa tiek ļauta teju bez robežām! Un uz skatuves būs ne tikai operdziedātāji, bet arī virkne baletdejotāju, iemiesojot jau vairāk kā gadsimtu iepriekš Riharda Vāgnera iecerēto skatuves mākslu saplūšanu vienā, radot tā saukto absolūto mākslu jeb Gesamtkunstwerk.

Franču impresionista, komponista Morisa Ravela operas galvenie akcenti ir smalka instrumentācija, džeza un tango ritmi, kā arī amerikāņu un ķīniešu tautas mūzikas motīvi. Tāpat arī inteliģenti humoristiskas atsauces uz divu citu mūzikas vēstures grandu – komponistu Kamila Sen-Sansa (Saint-Saëns) un Johanna Štrausa (Strauss) – mūziku. Opera “Bērns un burvības” (1925) ir viens no pēdējiem Morisa Ravela skatuves darbiem, rakstīts pēc Sidonijas Gabrielas Koletas (Colette) libreta.

Lai palīdzētu jaunajiem skatītājiem atraisīt interesi un labāk izprast uz skatuves notiekošo, pirms filmas demonstrēšanas ar operu skatītājus iepazīstinās mūzikas pedagoģe un iemīļota LULU lektore Iveta Grunde. Liepājā būs skatāms 2012. gada Glaindburnas festivāla (Glyndebourn Festival) iestudējums japāņu diriģenta Kazuši Ono (Ōno) vadībā; iestudējuma režisors – francūzis Lorēns Pellijs (Pelly).

‘’LULU bērniem’’ ir notikums tiem vecākiem un bērniem, kuri vēlas sadraudzēties ar laikmetīgās operas un baleta pasauli. LULU sniedz iespēja vērot īpaši izvēlētus priekšnesumus vadošo pasaules orķestru un solistu izpildījumā.

Uz kino ģimenes aicinātas jau no plkst. 11.00, jo mūsu atbalstītāji “Gardu muti” mazajiem ziķeriem būs iekārtojuši īpašu bērnu stūrīti radošām izpausmēm un gardiem dzērieniem.

Norises ilgums: ~75min

Biļetes: 4,00 eiro. Bezmaksas ieeja bērniem līdz 2 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu. Biļetēm netiek piemērotas atlaides un pasākums neietilpst kopbiļetē. 

Norises vieta: Eksperimentālā skatuve

Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar laikmetīgo operu ciklu LULU

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds