29/09/2018
sestdiena 12:00
Liepājas mākslas forums: RIGA IFF & EFA īsfilmu maratons #1

Īsajam ir nozīme!


Mākslas foruma otrajā dienā apmeklētājiem trīs seansos būs iespēja skatīt kopumā piecpadsmit 2017. gada labākās īsfilmas, kas izvirzītas Eiropas Kinoakadēmijas balvai.

Eiropas Kinoakadēmijas īsfilmu tūre izrāda festivāliem nominētās īsfilmas Eiropas publikai. Programma, kurā iekļauti 2017. gada Eiropas Īsfilmu nominanti, plaši atspoguļo mūsdienu jauno Eiropas kino, šī gada programmā iekļaujot filmas un kopražojumus no Austrijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Portugāles, Rumānijas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices, Nīderlandes, Turcijas un Apvienotās Karalistes.

Seansa programma:

EN LA BOCA
EN LA BOCA (2016)

Molīnu ģimene dzīvo un strādā leģendārā Boka Juniors stadiona pievārtē. Viņi nepārtraukti nonāk konfliktā ar korumpēto policiju, jo nodarbojas ar villtotu biļešu tirdzniecību uz futbola spēlēm. Ģimene slīgst aizvien dziļākā bezcerībā, tāpēc māte dara visu, lai novērstu ģimenes izjukšanu.

Valsts: Šveice, Argentīna
Filmas oriģinālvaloda: spāņu
Filmas garums: 26 min
Kategorija: dokumentālā filma
Vecuma grupa: U
Režisors: Mateo Gariljo (Matteo Gariglio)

Nominācijas festivālā: Krakovas kino festivāls (Polija)

APLIS
HEVÊRK (2016)

Mezopotāmijā dzīvo bērni ar dažādu etnisko izcelsmi, no dažādiem reģioniem un runā atšķirīgās valodās. Zelala ir 7 gadus veca kurdu izcelsmes jezīdiem piederoša maza meitene (Jezīdi ir kurdu etnoreliģiska grupa Irākā, Nīnavas reģionā. Jazīdi dzīvo arī Sīrijas ziemeļos, Turcijas dienvidos, Armēnijā un Gruzijā). Parasta diena skolā kļūst par dzīves pārmaiņu mirkli Zelalas un viņas klusā pielūdzēja Zeki dzīvē, kad viņu turku valodas skolotāja iepzīstina ar nedēļas vēstuli "O"...

Valsts: Turcija
Filmas oriģinālvaloda: kurdu, turku, arābu
Filmas garums: 14 min
Kategorija: spēlfilma
Vecuma grupa: U
Režisors: Rukens Tekešs (Rûken Tekeş)

Nominācijas festivālā: Starptautiskais īsfilmu festivāls "Drama" (Grieķija)

MĀKSLĪGAIS HUMORS
OS HUMORES ARTIFICIAIS (2016)

MĀKSLĪGAIS HUMORS. Filmas pamattēmas ir humors, antropoloģija un mākslīgais intelekts. Filma aplūko humora nozīmi cilvēcisko attiecību veidošanā, humoru kā sabiedrības "līmi" un kontroles mehānismu un vienu no sarežģītākajām saziņas formām. Filma uzņemta Mato Grosso (Canarana, Yualapati un Kamayura ciemos Xingu pamatiedzīvotāju parka teritorijā) un Sanpaulu. Apvienojot dokumentālā kino un Holivudas kino estētiku, filma vēsta par iezemiešu meiteni, kura iemīlas robotā, uzlecošā brazīliešu komēdijas žanra vaigznē. Gabriela Abrantes filmas aplūko vēstures, politikas un sociālos jautājumus, vienlaikus analizējot arī postkoloniālisma, dzimumu un identitates tēmas. Režisora neierastais, daudzslāņainais skatījums ar atsaucēm uz folkloru, politiku, absurdo un smieklīgo, būtiski maina skatītāja ierastos priekšstatus.

Valsts: Portugāle
Filmas oriģinālvaloda: portugāļu
Filmas garums: 29 min
Kategorija: spēlfilma
Vecuma grupa: U
Režisors: Gabriēls Abrāntešs (Gabriel Abrantes)

Nominācijas festivālā: Berlīnes Starptautiskais kino festivāls (Vācija)

MĪLESTĪBA
LOVE (2016)

MĪLESTĪBA. Multiplikācijas filma ir pastaiga Saules sistēmā un 3 daļās aplūko savstarpējās pieķeršanās tēmu. Abstraktā, haikas formā atainotās situācijas atklāj pārmaiņas atmosfērā, ko ietekmējusi gaisma un izmaiņas gravitātē. Pulsējošā planēta atklāj tās mīlīgo iemītnieku savstarpējās saistības un pieķeršanās situācijas.
Valsts: Ungārija, Francija
Filmas oriģinālvaloda: nav dialoga
Filmas garums: 15 min
Kategorija: animācijas filma
Vecuma grupa: U
Režisors: Rēka Buči (Réka Bucsi)

Nominācijas festivālā: Upsalas Starptautiskais īsfilmu festivāls (Zviedrija)

LAIKA ŠIFRS
TIMECODE (2016)

Luna un Diego ir auto stāvvietas apsargi. Diego strādā naktsmaiņā, bet Luna pa dienu.

Valsts: Spānija
Filmas oriģinālvaloda: spāņu
Filmas garums: 15 min
Kategorija: spēlfilma
Vecuma grupa: U
Režisors: Huanjo Gimenešs (Juanjo Giménez)

Nominācijas festivālā: Gentes kino festivāls (Beļģija)


Filmām subtitri angļu valodā.

Biļetes: 2,00 eiro (Pasākuma biļetēm netiek piemērotas atlaides)
Norises vieta: Eksperimentālā skatuve
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Riga International Film Festival un European Film Academy

Uz Liepājas Mākslas foruma notikumiem iespējams iegādāties arī kopbiļeti, kas apmeklētājiem sniedz iespēju par izdevīgāku cenu apmeklēt visu foruma programmu. Ierodoties pasākuma vietā, kopbiļete tiks samainīta pret visu pasākumu kopējo ieejas pasi. Kopbiļetēm atlaides netiek piemērotas.