28/09/2019
sestdiena 17:00
Liepājas Mākslas forums. Teremina skaņas. Keidžs un Mesiāns
Teremins ir neparasts elektroniskās mūzikas instruments, kas izgudrots 1919. gadā, un joprojām ir vienīgais instruments, ko var spēlēt bez jebkāda mehāniska pieskāriena. Tas spēj uztvert apkārt esošā elektriskā lauka pārmaiņas, kuras ap tā divām antenām rada cilvēka rokas, un tās pārvērst skaņā. Teremina skaņas dažkārt atgādina čellu vai vijoli, dažkārt flautu, bet visbiežāk - cilvēka balsi.

Liepājas Mākslas forumā šis instruments “Lielajā dzintarā” tiks spēlēts pirmo reizi. Turklāt to spēlēs teremina izgudrotāja Leona Teremina (Léon Theremin) radiniece - Lidija Kavina (Lydia Kavina), kura ir viena no vadošajām teremina izpildītājām pasaulē. Teremina spēli viņa pie sava vectēva brālēna Leona sāka apgūt 9 gadu vecumā, bet jau 5 gadus vēlāk sniedza savu pirmo koncertu, uzsākot spožu muzikālo karjeru. Šobrīd Lielbritānijā dzīvojošās mākslinieces karjera ir vainagojusies ar vairāk nekā tūkstoti dažādiem klasiskās un laikmetīgās mūzikas koncertiem, festivāliem, izrādēm, radio un TV raidījumiem visā pasaulē.

Liepājā teremina virtuoze izpildīs gan pati savus skaņdarbus, gan arī 20. gadsimta mūzikas dižgaru, komponistu Olivjē Mesiāna (O.Messiaen), Džona Keidža (J.Cage) un citu laikmetīgās mūzikas komponistu darbus. Kavinas teremina spēlei pievienosies talantīgais pašmāju akordeonists Artūrs Noviks. Viņš ir plaša redzesloka akordeonists ar aktīvu darbību dažādos mūzikas virzienos. Kopš 2005. gada salonmūzikas ansambļa Tango sin quinto dalībnieks. Starptautisku konkursu un festivālu dalībnieks, kā arī JVLMA pasniedzējs.

Programmā:

Mesiāns/ O.Messiaen - Eternite de Jasus

Dž.Keidžs/ J.Cage - fragmenti no Six Melodies

L. Kavina/ L.Kavina – Monologue

S. Gubaiduļina/ S. Gubaidulina - In Croce

K. Olčaks/ K.Olczak - Phantasmagorien

L. Kavina/ L. Kavina - A Travel into the Future

H. Villa-Loboss/ H.Villa Lobos – Aria from Brazilian Bachiana n.5

Biļetes: 10,00 eiro. Pasākumam tuvojoties, biļetes cena var tikt mainīta.

Norises ilgums: 75 minūtes

Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Lielais dzintars

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

Pasākuma biļetēm pieejamas atlaides:
  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Grupu biļetes:
  • 10-30 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%

Festivāla kopbiļete sniedz iespēju apmeklēt foruma pasākumus izdevīgāk. Līdz 27. septembrim astoņi LMF 2019 pasākumi par 60 eiro! Kopbiļetē neietilpst ģimenes kino apmeklējums. Jura Bartkeviča izrādi “Zibeņu domas. Irbīte” ar kopbiļeti iespējams apmeklēt 28. septembrī plkst. 12.00. Pasākumam tuvojoties, kopbiļetes cena var tikt mainīta. Kopbiļetēm atlaides netiek piemērotas. Pērkot kopbiļeti, vietas nav numurētas.