26/09/2021
SVĒTDIENA 12:00
LMF. KRISTĪNES BRĪNIŅAS DOKUMENTĀLĀS DEJAS IZRĀDE "IZDZĪVOT BĒRNUS". PIRMIZRĀDE plkst.12
“Izdzīvot bērnus” ir dokumentāla dejas izrāde, kurā pieci Liepājā dzīvojoši vecāki ir apņēmušies uz brīdi kļūt par saviem bērniem. Izrāde ir par tuvību un uzticēšanos starp vecākiem un bērniem, neslēpjot no otra savas vājības un bailes, bet pieņemot un atbalstot vienam otru bez kritikas un šaubām. Dejas jaundarbs ir horeogrāfes Kristīnes Brīniņas iesāktā ceļa turpinājums, radot sabiedriski aktīvu un sociāli iekļaujošu laikmetīgās skatuves māklsu. Izpētāmās tēmas aizsākumi meklējami 2015. gadā tapušajā izrādē “Noķer mani”, kuru arī veidoja Kristīne Brīniņa un producēja “pigeon-bridge”.

Apgūstot un iedziļinoties bērnu radītajās situācijās, vecāki izaicina savas fiziskās izturības un precizitātes spējas, vienlaicīgi pārvarot personīgās bailes. Ko nozīmē skrupulozi apgūt bērna izpratni par pasauli? Un kādu galu galā pasauli bērni redz šodien, un kādu viņi saredz sev nākotni? Pieredzēm un paaudzēm satiekoties, vecāki un bērni kļūst viens otram aculiecinieki. Vecākiem izrāde ir griba un centieni iedziļināties savu bērnu sajūtās, domās un viedokļos, kamēr bērniem tā ir iespēja pieredzēt sevi vecāku izpildījumā. Viņu abpusēja uzticēšanās un mijiedarbība paplašina telpu izrādes stāstam, kas satiks skatītājus, lai uz brīdi dalītos šo pieredžu apmaiņas rezultātā.

VIDEO saruna ar Kristīni Brīniņu un izrādes dalībniekiem:


Idejas autore, režisore un horeogrāfe: Kristīne Brīniņa
Izrādes varoņi - bērni: Marta Riekstiņa, Roberts Gods, Hanna Matilde Dintere, Olivers Bilerts, Māra More
Izrādes izpildītāji - vecāki: Ilze More, Pēteris Riekstiņš, Roberts Dinters, Liena Goda, Marta Bilerte

Mūzikas autors: Rihards Efeja-Lībietis, izpilda: Rihards Efeja-Lībietis & izrādes dalībnieki
Scenogrāfija, kostīmi, video un dizains: Ieva Kauliņa
Dramaturģijas konsultante: Rasa Bugavičute-Pēce
Radošā producente: Zane Estere Gruntmane

Izrādes producents: mākslinieciskā platforma “pigeon-bridge” www.pigeonbridge.com; līdzproducents: “Cita Abra” www.citaabra.lv.

Izrāde tapusi ar Liepājas Kultūras pārvaldes, Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) un Kurzemes plānošanas reģiona mērķprogrammas „Latvijas Valsts mežu atbalstītā Kurzemes kultūras programma 2021” un VKKF kultūras projektu finansiālo atbalstu.

Izrādes mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem (ieteicamais vecums 7+), jaunu teātra formu cienītāji un jebkurš cits, kurš vēlas bērnībai vēlreiz ielūkoties acīs.

Norises vieta: Liepājas pilsētvide
Tikšanās vieta: skvērs Avotu ielā 6. Apmeklētāji aicināti parūpēties par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, jo izrāde notiks arī viegla lietus laikā. 
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar “pigeon-bridge” un “Cita Abra”

Izrādes ilgums: 60 minūtes

Dalība: bez maksas
Reģistrācija, aizpildot anketu vietnē: https://ieej.lv/izdzivot-bernus
Pirms reģistrācijas lūdzam iepazīties ar aktuālajiem epidemioloģiskās drošības nosacījumiem!

Pasākumi notiks, ievērojot pasākuma norises dienā aktuālos un spēkā esošos noteikumus covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.

Skatītāju izvietojums pasākuma teritorijā paredzēts, ievērojot distanci starp mājsaimniecībām (ne vairāk kā seši cilvēki - divi pieaugušie un četri bērni). Pieteikuma forma par visiem apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības jāaizpilda vienam pārstāvim. Piemēram, ja pasākumu apmeklēt plāno mamma, tētis un divi bērni, anketa jāaizpilda vienam no vecākiem, norādot kopējo cilvēku skaitu. Ja mājsaimniecībā ir vairāk nekā 6 cilvēki, aicinām dalīties grupās. Apmeklētājiem ar bērniem tiks ierādītas īpašas personalizētas stāvvietas, kurās aicināsim ievērot divu metru atstarpi starp pārējiem apmeklētājiem.

Vecākus pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu vai noslēgtu vakcinācijas kursu, kā arī personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti)
Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešams uzrādīt covid-19 sertifikātu. Bērniem no 12 gadu vecuma nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un sertifikātu, kas apliecina:
  • vakcināciju vai pēdējā pusgada laikā pārslimotu covid-19;
  • negatīva covid-19 testa veikšanu (negatīvs rezultāts 48 stundu laikā pirms pasākuma veiktam Covid-19 testam, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, vai negatīvs rezultāts 6 stundu laikā pirms pasākuma veiktam SARS-CoV-2 antigēna testam).

PAR DOKUMENTĀLĀS DEJAS METODI:
Horeogrāfe Kristīne Brīniņa “Dokumentālās dejas metodi” aizsāka jau 2015. gadā, veidojot izrādi “Noķer mani”. Izrāde guva plašu skatītāju un kritiķu atzinību, tika izrādīta vairākos festivālos, kā arī saņēma nomināciju balvai “Spēlmaņu nakts 2016” kategorijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”. Dokumentālās dejas metodes pamatā ir ikdienas situāciju dokumentācija, kas piesardzīgā un trauslā veidā, ar šķietami vienkāršām kustībām un darbībām tiek pārnestas skatuves mākslas formā. To izpildītāji var būt skatuves profesionāļi, kā arī cilvēki, kuru ikdiena nav saistīta ar skatuves mākslu. Metodes mērķis ir fiksēt pašu dzīvi cilvēcīgā un empātiskā veidā.

Lai gūtu padziļinātu izpratni par dokumentālās dejas izrādes tapšanas principiem un piedzīvotu izrādes tapšanu caur personīgo pieredzi, sestdien, 25. septembrī plkst. 12.00 un 14.00 bērniem vecumā no 6 līdz 9 gadiem kopā ar vienu pavadošo personu/vecāku būs iespēja piedalīties Kristīnes Brīniņas vadītajā kustību meistarklasē „MOveMENT”. Vairāk informācijas: