10/01/2020
Piektdiena 17:00
Mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa izstādes „Plūsma” atklāšana

“Savā radošajā kustībā „Plūsma” turpinu sadarboties ar dzejnieku Pāvilu Raudoni, kurš atspoguļo manus radošos darbus dzejā: trioletos, haikās un sonetos. Dzeja ir ritms un vārds, tēlotāja māksla ir krāsa un forma, tas kopā papildina viens otru un veido veselu mākslas darbu, kas uzrunā izstādes skatītāju un skatītājs iekļaujas šajā radītajā krāsu un dzejas kopējā plūsmā,” stāsta Pēteris Sidars.


Plūsma ir kā upes straume. Un mākslas darbi – gleznas, skulptūras, objekti, instalācijas, dzejoļi ir kā laivas, kas peld upes straumē. Katrs vilnis un katra vēja pūsma mijiedarbojas ar laivu, mainot tās gaitu un virzienu. Tikai vajag ļauties vienotai plūsmai un tad arī mākslas darbu vērotājs var tur iekļūt – tanī pašā plūsmā. Izstāde plūst un mainās reizē ar katru skatītāju, kuru mākslas darbi izved cauri krācēm, atstājot nospiedumu skatītāja apziņā. Arī viņš ir bijis plūsmā – mākslas plūsmā – tur, kur zūd robežas starp mākslām, starp māksliniekiem un skatītājiem. Paliek tikai plūsma.

Skulpturālās abstraktās gleznas no krāsainās plastmasas kausējumiem – plastmasa kā mūsdienu laikmeta viens no sintētiskiem materiāliem ir neatņemama mūsu materiālās kultūras sastāvdaļa. Ņemot vērā plastmasas fizikālās īpašības un veidu dažādību, kā arī izmantošanas apmērus, tā saglabāsies vēl vairākus gadu tūkstošus, kļūstot par laikmeta zīmi. Kā materiāls tā varētu kļūt arī par cilvēka estētisko vērtību nesēju mākslā. Plastmasa dod iespēju izvirzīt pašu materiālu un tehnoloģisko procesu par prioritāti.

Izstāde skatāma no 10. janvāra līdz 27. februārim.

Izstādes atklāšana: 10. janvārī plkst. 17.00

Norises vieta: Mākslas telpa Civita Nova
Darba laiks: P.-S. 10-19, Sv. 10-15.

Ieeja - bezmaksas

Organizē: Lielais dzintars
Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds