05/12/2021
SVĒTDIENA 19:00
Matīss, kausu bajārs / Imanta Kalniņa operas pirmatskaņojums
“Matīss, kausu bajārs” Imanta Kalniņa operas pirmatskaņojums.

Svinot meistaru apaļās jubilejas, pienācis laiks Imanta Kalniņa operas “Matīss, kausu bajārs” pirmatskaņojumam pēc Aleksandra Čaka poēmas motīviem.

PASAULES PIRMIZRĀDE 5. decembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Lielais Dzintars”.

“Matīss, kausu bajārs” ir dramatiska poēma, kuras galvenais varonis Matīss ir konfliktā ar pasauli un meklē tajā savu vietu, brīvību un mīlestību. Veidota no Aleksandra Čaka iepriekš nepublicētiem manuskriptiem, izvēršot nelielu 17. gadsimta vēsturisku epizodi. Čaks filozofiskā, vēsturiskā un psiholoģiskā savijumā apcerējis personības garīgo tapšanu, rūdīšanos un ceļu uz harmoniju vēsturiski sarežģītā laikā.

Imants Kalniņš uzsācis darbu pie šī partitūras Aleksandra Čaka 100 gadu jubilejas gadā. Tapis monumentāls opuss par Rīgu, trijos cēlienos un sešās ainās. Nu, pēc 20 gadiem, tapusi koncertizrāde.

Koncertizrādi veido Latvijā novērtēti profesionāli mākslinieki:

Režisore Rēzija Kalniņa
Diriģents un muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis
Dramaturģe Dace Micāne-Zālīte
Scenogrāfe Sandra Strēle
Gaismu mākslinieks Ainārs Pastars
Kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa
Horeogrāfe Inga Krasovska
“Sinfonietta Rīga” orķestra mūziķi
Rīgas kamerkoris “Ave Sol”

Solisti: Juris Jope, Armands Siliņš, Krišjānis Norvelis, Viktorija Pakalniece, Artjoms Safronovs, Edgars Ošleja, Rihards Millers

Norises vieta: Lielā zāle
Norises ilgums: 2 stundas 10 minūtes (ar vienu starpbrīdi)
Organizē: Mūzikas un drāmas telpa “OratoriO”
Atbalsta: VKKF KultūrELPA, Liepājas pilsēta, Sporta 2 kvartāls, My Skin, SND, Lielais Dzintars, Promenāde Hotel

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:

Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un visa koncerta apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska. Pārvietojoties pa koncertzāli, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 sēdvietu distanci.

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM AR BĒRNIEM:

Šo koncertu varēs apmeklēt pieaugušie ar covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem, ņemot līdzi nepilngadīgus bērnus, kuri vecāki par 12 gadiem.

Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Apmeklētājiem ar bērniem paredzēts atsevišķs sektors – 1.balkons labā puse.

Koncertzāle nodrošinās atsevišķu ieeju (dienesta ieeja no Dubelšteina ielas puses) uz ģimeņu sektoru 1. balkonā. Biļetes iespējams iegādāties šeithttps://www.bilesuparadize.lv/lv/event/103408

Iegādājoties biļetes, pircējiem jāveic vietu personalizācija: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person