28/05/2022
SESTDIENA 19:00
PORTUGĀĻU FADO ZVAIGZNE SARA KORRĒJA

“Pasaule Lielajā dzintarā” / Portugāle

Pirmo reizi “Pasaule Lielajā dzintarā” klausītājus aicinās iepazīt fado – portugāļu tautas dvēseles skanējumu. Sara Korrēja fado dziedātājas talantu izkopusi no agras bērnības un šobrīd tiek uzskatīta par šī unikālā mūzikas žanra jauno zvaigzni. Koncertprogrammā māksliniece kopā ar fado ģitārspēles meistariem izpildīs emocijām piesātinātas tradicionālās un populārās fado dziesmas.

Fado nosaukums radies no latīņu vārda “fatum”, kas tulkojumā nozīmē liktenis. Saukts arī par portugāļu blūzu, tas dzimis 19. gs. Lisabonas restorānu un bāru kvartālos, kur mazturīgie ļaudis un jūrnieki ar dziesmu palīdzību apcerēja savas dzīves likstas. Šī mūzika ir pilna kaislību, sāpju, skumju, greizsirdības un spēj savienot neciešamas sāpes ar dzirkstošu dzīvesprieku, dzīves nežēlību ar mīlestības spēku.

Ir nepieciešama tikai viena performance, lai aizķertu klausītāju sirdis. “Fado ir kaut kas pilnīgi atšķirīgs, ja neesat no Portugāles,” atklāj Sara, “cilvēkiem patīk, cik autentiska ir šī mūzika. Kā dziedātājs tu nevari šīs sajūtas vienkārši noviltot, tā ir dziļi emocionāla pieredze. Fado ir par tuvību un dziedātāja atklāšanos publikas priekšā.”

Saras Korrējas intensīvā, dūmakainā un valdzinošā balss klausītājiem atklās gadsimtiem senās portugāļu tautas ilgas pēc labākas dzīves un mīlestības, ar kurām arī mūsdienās iespējams savilkt paralēles. Mūzikas kritiķi atzīst, ka jaunās dziedātājas vokālais izpildījums rada vidusceļu starp tradicionālo un tumšo fado un tā moderno, gaišāko iemiesojumu.

Sara uzstāsies kopā ar trīs izciliem portugāļu ģitārspēles meistariem – Anžēlu Freiri (Angelo Freire), Djogu Klementi (Diogo Clemente) un Frederīku Gatu (Frederico Gato), kas klausītājus iepazīstinās ar autentisko fado ģitāru skanējumu. Apvienība izpildīs dziesmas no mākslinieces jaunākā Latin Grammy balvai nominētā albuma “Do Coração” un kritiķu augsti novērtētā debijas albuma “Sara Correia”, kā arī citas tradicionālās un populārās fado dziesmas.

Piedalās:
Sara Korrēja (Sara Correia), balss
Anžēlu Freire (Angelo Freire), fado ģitāra
Djogu Klemente (Diogo Clemente), sešstīgu ģitāra
Frederīku Gatu (Frederico Gato), akustiskā basa ģitāra

Video:


Sara Korrēja (Sara Correia) uzaugusi fado dziedātāju ģimenē un no agras bērnības šo mūzikas žanru apguvusi “fado namos”, mācoties no labākajiem fado dziedātājiem Portugālē. Jau 13 gadu vecumā dziedātāja plūca laurus vienā no Portugāles lielākajiem dziedātāju konkursiem “Grande Noite do Fado”. Pēc uzvaras Sara tika aicināta uzstāties uz nozīmīgākajām fado skatuvēm Lisabonā un turpināja izkopt savu talantu izcilu fado dziedātāju paspārnē. Mūzikas kritiķu augsti novērtētais dziedātājas debijas albums “Sara Correia” (2018), kas tika izlaists ierakstu kompānijas “Universal Music Portugal” paspārnē, saņēmis divas nominācijas – portugāļu mūzikas balvā PLAY un Radio Festival awards kā “Gada labākais jaunais mākslinieks”. Šis albums mākslinieci ievirzīja jaunos apvāršņos, piesakot sevi kritiķiem kā “labāko jaunās paaudzes balsi”. Viņas jaunākais albums “Do Coração” tika izdots 2020. gada septembrī sadarbībā ar Djogu Klementi, iekļaujot singlus “Chegou Tão Tarde”, “Dizer Não”, “Porquê do Fado” un “Solidão” duetā ar Antonio Zambujo. Ieraksts 2021. gadā ieguva portugāļu mūzikas balvu PLAY kategorijā “Labākais fado albums”, kā arī tika nominēts Latin Grammy balvai kā “Labākais portugāļu valodas sakņu albums”.

Norises vieta: Lielā zāle
Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda un 15 minūtes
Organizē: Lielais dzintars
Atbalsta: Liepājas pašvaldība
Biļetes: sākot no 10.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
  • 10-29 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:
Aicinām apmeklētājus būt atbildīgiem un palikt mājās, ja jūtat elpceļu infekcijas slimības pazīmes. Tāpat rekomendējam lietot sejas aizsargmaskas apmeklējuma laikā, atrodoties ārpus savas sēdvietas.