20/10/2019
svētdiena 15:00
Saruna ar Bahu
Kamerzāles sērija PERSONĪGI

Kādu mūziku komponētu Johans Sebastiāns Bahs, ja šis neparasti apdāvinātais vācu baroka komponists dzīvotu šodien? To var tikai iztēloties, taču skaidrs, ka starp viņa radīto, dažkārt ārkārtīgi daudzslāņaino nošu rakstu un mūslaiku džeza mūzikas improvizācijām pastāv visai cieša saikne.

Šveices senās mūzikas ansambļa Les Passions de l`Ame klavesīnistes, Lielās mūzikas balvas laureātes Ievas Salietes un godalgotā džeza ģitārista Matīsa Čudara satikšanās uz vienas koncertskatuves nav nejaušība. Tā būs viņu saruna skaņās pāri laikmetiem un robežām. Kā allaž Bahs pārsteigs ar drosmīgajiem un brīvajiem muzikālās domas izteiksmes meklējumiem, kas saskan ar mūslaiku cilvēka garīgajām alkām pēc pārlaicīgi skaistā un netveramā. Ievas Salietes spēlēto Baha prelūdiju un fantāziju iedvesmotas, 21. gadsimta stīginstrumentu karalienes ģitāras skaņās dzims Matīsa Čudara apceres par Bahu.

Raksturīgi kamerzāles koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta būs iespēja tikties ar mūziķiem, lai pie koncertsērijas atbalstītāja „Andrito Kafijas Grauzdētava” sarūpētās kafijas tases baudītu sarunas neformālā gaisotnē.

Mūziķi:

Ieva Saliete, klavesīns

Matīss Čudars, elektriskā ģitāra

Klavesīniste Ieva Saliete ir brīvmāksliniece – dzīvo Latvijā, sadarbojas ar orķestri Sinfonietta Rīga baroka projektos, piedalās solo un kamermūzikas projektos Vācijā un Šveicē, ir Bernes senās mūzikas orķestra Les Passions de l’Ame klavesīniste. Ievai īpaši tuva savulaik Rīgā dzīvojušā Johana Gotfrīda Mīteļa daiļrade, ko mūziķe atskaņo ar Kesselberg Ensemble Latvijā, Vācijā un Šveicē. Bijusi JVLMA docētāja. Muzicējusi Freiburgas baroka orķestrī, Ensemble 415, Bāzeles kamerorķestrī u. c. Saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2017 “Par izcilu darbu ansamblī”. Piedalījusies ieskaņojumos, kas izdoti ierakstu namos Deutsche Harmonia Mundi un Sony, divi no tiem saņēmuši Diapason d’Or.

Ģitārists Matīss Čudars ir viens no daudzpusīgākajiem un aktīvi koncertējošajiem latviešu ģitāristiem. Savulaik Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas konservatorijā skolotais mūziķis arvien biežāk sevi piesaka jaunrades procesā. Līdz šim rakstījis akadēmisko mūziku Latvijas Radio korim, Valsts kamerorķestrim Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio bigbendam; mūzikas un tekstu līdzautors rokgrupā Spāre, džeza trio Auziņš - Čudars - Arutyunyan, beļģu-latviešu eksperimentālajā popa ansamblī How Town un citos muzikālajos sastāvos. Daudzu starptautisku konkursu laureāts. 2018. gadā nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā Gada mūziķis; 2019. gadā ieguvis ierakstu mūzikas balvu Zelta Mikrofons par trio Auziņš - Čudars - Arutyunyan albumu Baltic.

Video:
Koncerta ilgums: aptuveni 60 min, 1 daļā

Biļetes: sākot no 10,00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:

Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

Grupu biļetes:

10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%

Koncerts ietverts kamerzāles koncertsērijas “Personīgi” rudens abonementā. Abonements uz visiem četriem “Personīgi” koncertiem pieejams par īpaši draudzīgu cenu - 30 eiro. Cena spēkā līdz 1. jūnijam.

Kamerzāles koncertsērijas “Personīgi” rudens abonementa koncerti:

Svētdien, 22. septembrī, plkst. 15.00: Vestards Šimkus. Koncertizrāde “Novecento” 
Svētdien, 20. oktobrī, plkst. 15.00: Saruna ar Bahu
Svētdien, 10. novembrī, plkst. 15.00: Trimdas meditācijas. Rīgas Vokālais kvartets
Svētdien, 8. decembrī, plkst. 15.00: Indija sastop Turciju. Klejotāja lūgšana

Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Lielais dzintars