12/12/2021
SVĒTDIENA 15:00
TRIO AHLBERG, EK & ROSWALL. ZVIEDRU FOLKMŪZIKA
KONCERTSĒRIJA PERSONĪGI

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:

Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un visa koncerta apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 metru distanci.

Šajā pasākumā nav iespējams nodrošināt atsevišķu, epidemioloģiski drošu sektoru ģimenēm ar bērniem un garantēt apmeklētāju plūsmu nesatikšanos, kā to paredz Ministru kabineta 09.10.2021. rīkojums Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", tādēļ ar negatīva testa rezultātiem bērni pasākumā netiks ielaisti.
  • Bērniem līdz 12 gadu vecumam jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu, 
  • Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu vai vakcināciju.

Biļešu īpašniekiem jāveic biļešu personalizācija: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person

Ārkārtējās situācijas laikā pēckoncerta sarunas ar māksliniekiem tiek atceltas.
______________________

Zviedru folkmūzikas trio “Ahlberg, Ek & Roswall” ar satriecošu saspēli, izdomas pilniem aranžējumiem un rūpīgi atlasītu repertuāru sevi pieteikuši kā vieni no aizraujošākajiem un populārākajiem izpildītājiem mūsdienu folkmūzikas lauciņā. Trio viesošanās koncertsērijā “Personīgi” būs kolektīva debija Latvijā.

Apvienība “Ahlberg, Ek & Roswall” piedāvā plūstošu un virtuozu saspēli, kas rosina gan uz klausīšanos, gan dejošanu. Repertuāra pamatā ir tradicionālas zviedru melodijas, tostarp tā saucamās slängpolska dziesmas no Skones lēnes, trioles polska no Medelpadas provinces, kā arī oriģinālas kompozīcijas.

Pēdējos gados trio ir guvis lielus panākumus visā pasaulē un atzinību vairākos nozīmīgos folkmūzikas festivālos. “Ahlberg, Ek & Roswall” mūziku raksturo gan popmūzikas, gan baroka atmosfēra, kā arī plašs tonālais diapazons un patiesi neatvairāms ritms.

“Ahlberg, Ek & Roswall” meistarīgajos Skones slängpolska, Medelpadas trioles polska aranžējumos un oriģinālajās kompozīcijās zviedru tradicionālās deju melodijas enerģiski saplūst ar baroka un laikmetīgās mūzikas ietekmi. Šis trio ir pārliecinoši pieteicis sevi Zviedrijas folkmūzikas lauciņā, iegūstot Gada grupas titulu 2016. gada Zviedrijas Folkmūzikas un pasaules mūzikas apbalvošanas ceremonijā.

“No mūzikas, ko izpildīja vijolniece Emma Ālberga Ēka (Emma Ahlberg Ek), ģitārists Daniels Ēks (Daniel Ek) un taustiņvijoles spēlētājs Niklass Rūsvals (Niklas Roswall), staroja silti neatvairāms, lolots baudījums. Katrs no šiem mūziķiem ierindojas starp Zviedrijas izcilākajiem tradicionālo instrumentu spēlētājiem. Godā turētu melodiju burvīgi bagātīgās, valdzinoši ritmiskās versijas, kurās uzskatāmi demonstrēta un ar gracioziem baroka elementiem savīta tradicionālajā kultūrā dominējošās polska formas reibinošā daudzveidība, patiesi aizrāva apmeklētāju pilno koncertzāli,” slavinoši rakstījis laikraksts “The Scotsman Newspaper”.

Piecstīgu vijoles spēlētāja Emma Ālberga Ēka mūzikas gaitas uzsāka piecu gadu vecumā. Viņa studējusi Stokholmas Karaliskajā mūzikas koledžā un 2010. gadā ieguvusi Riksspelman titulu – vienu no augstākajiem pagodinājumiem zviedru folkmūzikas izpildītājiem. Arfģitārists Daniels Ēks ir iecienīts mūziķis, kurš darbojas dažādos žanros, bet zviedru taustiņvijoles virtuozs Niklass Rūsvals Riksspelman titulu ieguvis 1992. gadā un bijis viens no zviedru folkmūzikas pionieru – grupas Ranarim – dibinātājiem.

Piedalās:
Emma Ālberga Ēka (Emma Ahlberg Ek, vijole, alts)
Daniels Ēks (Daniel Ek, arfas ģitāra)
Niklass Rūsvals (Niklas Roswall, zviedru taustiņvijole (niķeļarfa)


Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda 20 minūtes
Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Lielais dzintars

Koncertsērijas “Personīgi” 2021. gada rudens sezonas notikumi:
03.10. | SVĒTDIENA | 15.00 Gunārs Upatnieks & Lauma Skride. Romantisma atspulgi
24.10. | SVĒTDIENA | 15.00 Carion Quintet. Venēcijas karnevāls
28.11. | SVĒTDIENA | 15.00 Trio Palladio. Kamermūzikas šedevri
12.12. | SVĒTDIENA | 15.00 Trio Ahlberg, Ek & Roswall. Zviedru folkmūzika

Biļetes: sākot no 10,00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Atlaides:
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
10-30 personas – 20%
30 un vairāk personas -25%