17/11/2021
TREŠDIENA 19:00
VALSTS SVĒTKU KONCERTS. LATVIJAI 103
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” ielūdz uz vērienīgu un svinīgu mūsu valsts 103. jubilejas koncertu kopā ar Latvijas spožākajiem akadēmiskās mūzikas izpildītājmāksliniekiem un solistiem diriģenta Māra Sirmā virsvadībā.

Svētku priekšvakarā klausītāji gaidīti uz koncertu klātienē, baudot to Lielās zāles izcilajā akustikā, bet 18. novembra vakarā svinīgo programmu varēs atkārtoti piedzīvot Latvijas Reģionālās televīzijas kanālā ReTV, kā arī koncertzāles Facebook un Youtube kontos no jebkuras vietas pasaulē.

Šogad jau par tradīciju kļuvušā Valsts svētku koncerta programmas mākslinieciskā vadība nodota latviešu koru kultūras virzītāja, diriģenta un vizionāra Māra Sirmā rokās, kurš ar sev raksturīgo monumentālo vērienu radījis daudzpusīgu koncerta programmu divās daļās. Uz Liepājas koncertzāles skatuves vienosies ērģelniece Iveta Apkalna, sitaminstrumentālists Rihards Fedotovs, obojists Pēteris Endzelis, komponists un pianists Raimonds Tiguls, bet pilnskanību piešķirs viena no staltākajām Latvijas kultūras bākām, Baltijas lielākais profesionālais koris “Latvija” vienotā skanējumā ar koncertzāles mājiniekiem — Liepājas Simfonisko orķestri.

“Svētku koncerta programmu esmu veidojis uz trīs tā saucamajiem vaļiem jeb šajā gadījumā komponistiem. Pirmais — Raimonda Tigula monumentālais skaņdarbs “Jūras grāmata”, kas atbilstoši mūsu Valsts svētku reizei savā būtībā ietver gan vēlējumu, gan atskatu uz pagātni, gan vēstījumu uz nākotni. Otrais — simboliskākie un skaistākie piemēri no Imanta Kalniņa simfoniskās un kormūzikas viņa nenosvinētās 80. jubilejas gadā. Trešais — ļoti interesanta, bet Latvijā maz zināma muzikālā personība, kas arodu slīpējis pasaules augstskolās — Rihards Fedotovs un viņa radītie mūsdienu mūzikas piemēri,” ar skaņdarbu izvēli iepazīstina programmas mākslinieciskā koncepta autors, diriģents Māris Sirmais.

Koncerta programmā uz “Lielā dzintara” skatuves mirdzēs Eiropā pieprasītā pašmāju ērģelniece Iveta Apkalna, kas vakaru iezvanīs ar šī gada jubilāra Aivara Kalēja radīto ērģeļu repertuāra pīlāru — Tokāta par korāli ''Gods Dievam augstībā”.

Reiz ieskandinājusi Ventspils koncertnama svinīgo atklāšanu, pa Kurzemes piekrasti uz Liepāju atceļojusī Raimonda Tigula oratorija “Jūras grāmata” jau no pirmajiem Ivetas Apkalnes atskaņotajiem akordiem klausītājiem piedāvās īstu muzikālo katarsi, kas augs astoņu daļu garumā.

Vakara otro daļu atklās komponista un perkusionista Riharda Fedotova inovatīvie jaundarbi, ko papildinās Jura Matuzeļa radītās videoprojekcijas. Kulminācijā — Imanta Kalniņa kanoniskās 4. simfonijas 1. daļa, 6. simfonijas 3. daļa, Pētera Endzeļa izpildītais obojas koncerts un kormūzikas repertuāra pērles — “Dziesma dzimtenei” un “Lūgšana”.

Pateicoties Liepājas koncertzāles digitālajām iespējām, koncerts būs pieejams apmeklētājiem kā klātienē, tā jebkurā vietā Latvijā un plašajā pasaulē.

Video aicinājums:


Bezmaksas translācija ceturtdien, 18. novembrī plkst. 17.00 būs skatāma Latvijas Reģionālās televīzijas kanālā ReTV, koncertzāles mājas lapā www.lielaisdzintars.lv, kā arī “Lielā dzintara” Youtube un Facebook kanālos.

Piedalās:
Iveta Apkalna, ērģeles
Pēteris Endzelis, oboja
Rihards Fedotovs, multiinstrumentālists / audiovizuālais mākslinieks
Raimonds Tiguls, klavieres un hangs
Valsts akadēmiskais koris “Latvija”
Liepājas Simfoniskais orķestris

Diriģents: Māris Sirmais
Video projekcijas: Juris Matuzelis
Koncerta vadītājs: Muzikologs Edgars Raginskis

Programma:

I daļa

Aivars Kalējs (1951) Tokāta par korāli “Gods Dievam augstībā”
Raimonds Tiguls (1972) Oratorija “Jūras grāmata”, Noras Ikstenas librets
I. “Radību jūra”
II. “Jūras buramvārdi”
III. “Mūžības jūra”
IV. “Lībiešu jūra”
V. “Bēgļu jūra”
VI. “Cerību jūra”
VII. “Lūgšanas jūra”
VIII. “Mīlestības jūra”

II daļa

Rihards Fedotovs (1984) Jaundarbs, Platona Buravicka aranžējums
Rihards Fedotovs Incrementum, Platona Buravicka aranžējums
Imants Kalniņš (1941) I daļa no Ceturtās simfonijas
Imants Kalniņš II daļa no Obojas koncerta
Imants Kalniņš “Dziesma dzimtenei”, Ārijas Elksnes dzeja
Imants Kalniņš III daļa “Balle pilī” no Sestās simfonijas
Imants Kalniņš “Lūgšana”, Knuta Skujenieka dzeja, Riharda Dubras aranžējums

Norises vieta: Lielā zāle
Koncerts divās daļās, norises ilgums: 2 stundas 
Organizē: Lielais dzintars
Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds
Biļetes: sākot no 10.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM:

Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un visa koncerta apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska. Pārvietojoties pa koncertzāli, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 sēdvietu distanci.

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM AR BĒRNIEM:

Šo koncertu varēs apmeklēt pieaugušie ar covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem, ņemot līdzi nepilngadīgus bērnus.

  • Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešams uzrādīt pārslimošanas sertifiktātu vai covid-19 testu,
  • Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Vecākiem ar bērniem, kuriem nav covid-19 sertifikāts, biļetes ir jāiegādājas šeit: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/103261 

Koncertzāle nodrošinās atsevišķu ieeju (dienesta ieeja no Dubelšteina ielas puses) un ģimeņu sektoru 1. balkonā tām ģimenēm, kurās ir bērni bez covid-19 sertifikāta. 

Iegādājoties biļetes, pircējiem jāveic vietu personalizācija: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person

Atlaides:
  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%
NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:
  • 10-29 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%