Jaunumi


 
 

Grupa «Dzelzs vilks» dodas vērienīgā Latvijas koncerttūrē «Jauni 30»

06. SEPTEMBRIS

2023


Viena no jaudīgākajām latviešu rokgrupām «Dzelzs vilks», atzīmējot vairāk nekā 30 gadus uz skatuves un, svinot nesen iznākušo albumu «Jauni», šoruden dosies līdz šim vērienīgākajā apvienības koncertturnejā «Dzelzs vilks. Jauni 30». Koncertu sēriju grupa atklās 30. septembrī grupas mītnes pilsētā Siguldā, pirmoreiz piedāvājot albumu «Jauni» vinila plates formātā.

««Dzelzsvilka» trīsdesmito gadu jubileju 2021.gadā svinējām klusāk, jo lielāki pasākuminevarēja notikt, taču šogad ar grupas jaunāko studijas albumu «Jauni» azotēesam nolēmuši atzīmēt šo jubileju lielākā koncertturnejā, ņemot līdzi spilgtāko«Dzelzs vilka» mūzikas bagāžu un raugoties nākotnē ar jaunu mūziku,» pargaidāmo koncerttūri stāsta  mūziķi.

«Dzelzsvilks» jau mazliet vairāk nekā trīs gadu desmitus ir eksplozīva parādība pieLatvijas rokmūzikas debesīm gan grupas skaņu ierakstos, gan uz koncertuskatuvēm. Ar 15 studijas albumiem un septiņām Latvijas Mūzikas ierakstu gadabalvām «Zelta mikrofons» azotē grupa nemainīgi pulcina koncertos visu paaudžufanus, katrā uzstāšanās reizē noturot klausītājus uz spēcīga rokmūzikas viļņa.

Grupasklasika – dziesmas «Uijā uijā nikni vilki», «Balerīna«, «Oranži mati», «Ļaujman tevi» u.c. -, kā arī jaunākās dziesmas no studijas albuma «Jauni» – topuvirsotnes iekarojušās «Ir» un «Tu negaidīji rītu», kā arī «Tās vēl nav beigas»no populārās spēlfilmas «Klases salidojums» -, ir iegūlušas ne tikai raidstaciju viļņos, bet arī klausītāju sirdīs.

«Kadtiks nodibināta Latvijas rokenrola slavas zāle, «Dzelzs vilks» būs pirmajāpieciniekā no tajā iekļaujamajām apvienībām. [..] šī ir mūzika pieaugušiemcilvēkiem. Kuri vēl arvien ir jauni,» tā par grupas svaigāko albumu «Jauni»raksta kultūras žurnālists Toms Treibergs. «Šis albums ir tieši mums un parmums,» vērtē kritiķe Dace Volfa, bet kultūras un mūzikas žurnālists KasparsZaviļeiskis, raksturojot «Dzelzs vilka» jaunāko veikumu, izsaucas: «Joprojāmkrūtīs sit!».

Grupu«Dzelzs vilks» tālajā 1991.gadā Mālpilī dibinājis tās solists, ģitārists undziesmu autors Juris Kaukulis, kura balss tembrs, harizmātiskā uzstāšanāsmaniere un nenogurdināmā enerģija nav sajaucama ne ar vienu citu. Grupassastāvā šobrīd muzicē arī Kaspars Tobis (sintezatori), Mārcis Judzis (bungas)un Kārlis Alviķis (bass).

Koncertturnejā«Dzelzs vilks. Jauni 30» ar pilnu jaudu izskanēs gan klausītāju iemīļotaskompozīcijas, gan retāk atskaņoti skaņdarbi, gan arī «Dzelzs vilka» jaunākādaiļrade.

Biļetesuz koncertiem var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā.

«Dzelzsvilks. Jauni 30» jubilejas koncerti notiks:

30.septembrī plkst. 19.00 Kultūras centrā «Siguldas Devons« (atklāšanas koncerts)

14.oktobrī plkst. 19.00 Kultūras centrā «Ulbrokas pērle»

19.oktobrī plkst. 19.00 Jelgavas Kultūras centrā

21.oktobrī plkst. 19.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā

27.oktobrī plkst. 19.00 Ādažu Kultūras centrā

28.oktobrī plkst. 19.00 Alūksnes Kultūras centrā

3.novembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā

4.novembrī plkst. 19.00 Kuldīgas Kultūras centrā

10.novembrī plkst. 19.00 Rīgā, VEF Kultūras pilī

22.novembrī plkst. 19.00 Teātra namā «Jūras vārti» Ventspilī

24.novembrī plkst. 19.00 Krustpils Kultūras namā

25.novembrī plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars»

30.novembrī plkst. 19.00 Ogres kultūras centrā

 

Vairākinformācijas:

SandisMohvikovs, producents

Mob. tālr. 29131458, e-pasts: sandismoh@gmail.com