Jaunumi


 
 

“Lielais dzintars” atklās jaunu digitālo koncertu platformu ar Zvaigžņu festivālu

02. MARTS

2022


Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” atklās Latvijā unikālu digitālās koncertzāles platformu www.digitalaisdzintars.lv, lai klausītājiem, neatkarīgi no atrašanās vietas, piedāvātu dažādu žanru koncertu un izglītojošu programmu tiešraides un ierakstus tiešsaistē. Piektdien, 4. martā plkst. 19.00 klausītāji pirmo reizi varēs baudīt jaunās platformas iespējas ar Liepājas Starptautiskā Zvaigžņu festivāla 30. jubilejas atklāšanas koncerta tiešraidi.

“Mēs lepojamies, ka esam pirmie Latvijā, kuri atklāj šāda veida digitālo platformu. “Lielais dzintars” iet roku rokā ar jaunākajām tendencēm nozarē. Partnerībā ar Liepājas Simfonisko orķestri, esam kļuvuši par modernāko kultūras institūciju, šo augstvērtīgo saturu pasniedzot tā, kā to pieprasa 21. gadsimts. Šobrīd koncertiem un pasākumiem, kas notiek Liepājā, varēs sekot līdzi jebkurā laikā no jebkuras vietas pasaulē,” ar jauno platformu iepazīstina koncertzāles “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Digitālās koncertzāles platformā interesenti varēs iegādāties biļetes un skatīties koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāmo koncertu tiešraides vai aizvadīto notikumu ierakstus, kurus organizē SIA “Lielais Dzintars” un VSIA “Liepājas Simfoniskais orķestris”. Platformā lietotājiem būs pieejams arī bezmaksas saturs.

Koncertu platforma tiks atklāta ar 30. Zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertu, kurā uz vienas skatuves tiksies Liepājas Simfoniskais orķestris un izcili latviešu solisti – ērģelniece Iveta Apkalna, flautiste Dita Krenberga un pianists Reinis Zariņš. Koncertā skanēs klasiķu Johana Sebastiāna Baha, Franka Martēna un Paula Hindemita darbi. Biļetes uz atklāšanas koncertu tiešraidē jau pieejamas iegādei jaunajā digitālās koncertzāles platformā.

“Liepājas Simfoniskais orķestris ir laimīgs orķestris – tam ir veselas divas koncertzāles: “Lielais dzintars”, kur strādāt, uzstāties koncertos un festivālos, un “Digitālais dzintars”, kas pārsteidzošā kvalitātes mīlestībā aiznes orķestra skanējumu pie mūsu draugiem visā pasaulē. Tieši “Lielā dzintara” komanda ir izpelnījusies neskaitāmas apbrīna pilnas uzslavas, tādējādi dāvājot Liepājai visaugstākā profesionālisma, radošuma un degsmes pilsētas oreolu,” akcentē Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis.

Video:


Pieslēdzoties digitālās koncertzāles mājaslapai www.digitalaisdzintars.lv, lietotājiem būs iespējams sekot līdzi koncertiem sev visērtākajā veidā – viedtālrunī, planšetē, datorā vai TV ekrānā. Tiešraides un ierakstus varēs skatīties kā reģistrēti, tā nereģistrēti lietotāji, tomēr reģistrētajiem lietotājiem būs pieejams katram savs profils, kurā veidot savu iecienītāko notikumu sarakstu un apskatīt vietnē veikto darbību vēsturi. Iegādājoties koncerta tiešraides vai ieraksta biļeti, lietotāji savā e-pastā saņems piekļuves saiti un kodu, kuru ievadot, būs iespējams skatīties koncertu no jebkuras vietas pasaulē.

Pateicoties 2021. gadā iegādātajām robotkamerām un papildu tehniskajam aprīkojumam, koncertzāle “Lielais dzintars” kļuva par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā. Pasākumu producentiem, skatītājiem un klausītājiem šī inovācija piedāvāja iespējas augstvērtīgā kvalitātē pārraidīt jebkuru notikumu tiešraidē vai iemūžināt to video ierakstā. Jaunā digitālā platforma ir nākamais attīstības līmenis, nodrošinot pilnu servisu – no pasākuma iemūžināšanas un biļešu iegādes līdz tiešraides pārraidei un notikuma atkārtotai baudīšanai ierakstā.

Par digitālās koncertzāles tehniskajiem jautājumiem aicinām platformas lietotājus sazināties, rakstot uz e-pastu: info@digitalaisdzintars.lv.