Jaunumi


 
 

Muzikālo sarunu klubā runās par krievu mūzikas citādību romantisma laikmetā

15. MARTS

2022


Otrdien, 22. martā plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, komponists un diriģents Andris Vecumnieks turpinās “Dzintara muzikālo saruna klubā” iepriekš iesākto stāstījumu par romantisko simfoniju ar lekciju par krievu mūzikas citādību jeb to, kā domāja, dzīvoja un muzicēja romantisma laikmeta komponisti Krievijā.

Ar lielisku stāstnieka talantu apveltītais profesors Andris Vecumnieks klausītājus vedīs cauri vēstures līkločiem: “Krievu komponisti un krievu mūzika ir īpašs romantisma laikmeta atzars, kam raksturīga ne tikai īpatnība, savdabība un citādība, bet faktiski tas romantisma laikmetā ienes jaunas šķautnes un vēl nebijušu tēlainību. Pasaku un fantastikas pasaule, episks nacionālpatriotisms, kas ietērpts orientālā, eksotiskā austrumu skanējumā šeit mijas ar īpaša veida mīlestību un vēlmi ar mūzikas palīdzību utopiski pārveidot pasauli. Šeit iekodēta vēlme triekties pretī jaunām tālēm un līdz ar pasaules pārveidi arī nostalģiska cenšanās pārdzīvot Dzimtenes aiziešanu nebūtībā, lai līdz pēdējam paliktu uzticīgi romantisma ideāliem un pēdējiem spēkiem tos saglabātu,” par lekcijas tēmu atklāj Vecumnieks.

“Dzintara muzikālo sarunu klubs” ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti. Cikla tikšanās reizēs – lekcijās – ir iespēja sastapties gan ar mūzikas pētniekiem, gan praktiķiem, uzklausot stāstus un iepazīstot īpaši izmeklētus audio un video materiālus. Līdz šim lekciju ciklā apskatīts viduslaiku, baroka, klasicisma un romantisma laikmets, kuru drīzumā turpinās stāstījumi par modernismu un postmodernismu mūzikā. Izglītojošais lekciju cikls interesentiem bez dalības maksas pieejams kā klātienē, “Lielā dzintara” Kamerzālē, tā tiešsaistē no jebkuras vietas pasaulē video konferences veidā.

Sarunu klubam interesenti var pievienoties jebkurā laikā. Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai zvanot pa tālr.: 634 24 555. Lai reģistrētos attālinātai dalībai video konferencē, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu vietnē: https://ieej.lv/dzintara-sarunu-klubs. Tiešraides laikā reģistrētiem skatītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus "tērzētavā". Lekcijas video pārraide būs pieejama tikai tiešraides brīdī.

Video tiešraide dalībniekiem bez iepriekšējas reģistrācijas būs pieejama arī koncertzāles “Lielais dzintars” digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv un Youtube kontā. Lekcijas norises ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes.

Andris Vecumnieks ir pieredzes bagāts komponists, diriģents, muzikologs un JVLMA Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs, arī Muzikoloģijas un Kompozīcijas katedru docētājs. 2015. gadā ieguvis mākslas zinātņu doktora grādu (Dr. art.) par mūzikas teatralitātes problēmām. Vecumnieks ir lasījis vairāk nekā 60 akadēmiskās lekcijas un vadījis vairāk nekā 40 meistarklases un meistardarbnīcas Latvijā un ārvalstīs. Kā diriģents sniedzis aptuveni 400 koncertu dažādās pasaules vietās un bieži sadarbojas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri. Viņa komponētie skaņdarbi atrodami Latvijas un starptautiskajā koncertapritē. Vecumnieks ir Latvijas Komponistu savienības biedrs un padomes loceklis un kopš 2012. gada tiek regulāri pieaicināts kā Lielās Mūzikas balvas žūrijas komisijas loceklis un žūrijas priekšsēdētājs, Latvijas un starptautisko konkursu žūrijas loceklis.

Lekciju ciklu organizē koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Atbalsta: Liepājas pašvaldība, fonds “Uniting History” un Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” atbalsta biedrība.