06/08/2021
ПЯТНИЦА 20:00
Dienvidkurzemes festivāls RIMBENIEKS. Bahs. Mocarts. Vēbers. Simfoniskais koncerts.

Jaunais Dienvidkurzemes festivāls nes Evalda Rimbenieka vārdu. Šis cilvēks, ko liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus, ir bijis ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.


Festivāls aicina apceļot Dienvidkurzemi, atklājot tās kultūrvēsturisko mantojumu, dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību, sastopoties vasarīgos koncertos un baudot Liepājas mūziķu aizrautīgo spēli. Evalda Rimbenieka sapnis par attīstītu augstas kultūras sabiedrību ir joprojām dzīvs, to tālāk nesīs arī Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks”.

*

Johans Sebastians Bahs ir spilgtākais mūzikas ģēnijs plašajā un talantīgajā Bahu dzimtā, taču liela ietekme mūzikas attīstībā bijusi arī vairākiem dižā komponista dēliem. Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gunta Kuzmas vadībā piedāvās divu Baha dēlu – Johana Kristiana Baha un Kārļa Filipa Emanuela Baha simfoniju lasījumus. Koncertu vainagos satikšanās ar diviem spilgtiem solistiem. Starptautiski pazīstamā latviešu vijolniece Kristīne Balanas izpildīs Volfganga Amadeja Mocarta 5. vijolkoncertu, savukārt izcilā klarnetista Inta Dāldera sniegumā dzirdēsim agrīnā romantisma zvaigznes Kārļa Marijas fon Vēbera 2. klarnetes koncertu.

Koncertā uzstāsies:
Ints DĀLDERIS / klarnete
Kristīne BALANAS / vijole
Guntis KUZMA / diriģents
Liepājas Simfoniskais orķestris

Programmā skanēs:
Johans Kristians Bahs – Simfonija D Dur (op.18.,nr.4)
Kārlis Marija VĒBERS – Otrais klarnetes koncerts
Kārlis Filips Emanuels Bahs – Simfonija Mi minorā (H653)
Volfgangs Amadejs MOCARTS – Vijolkoncerts Nr.5 La mažorā

Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija

KLAUSĪTĀJU IEVĒRĪBAI: Koncerts plānots ar atvieglotiem drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus, kas ir vakcinējušies pret vai pārslimojuši Covid-19 un to apliecina ar derīgu Covid-19 sertifikātu. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.Covid19sertifikats.lv. 


Biļetes: no 10 eiro

Norises vieta: Lielā zāle

Organizators: Liepājas Simfoniskais orķestris, VSIA