Calendar


 

EJ NU EJ. Kameropera bērniem

13. APRIL 10.00Thursday
2023


Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais saviem jaunākajiem klausītājiem sagādājis pavasarīgu un skanīgu kameroperu bērniem EJ NU EJ.

EJ NU EJ ir stāsts par pilsētas puiku, kurš izdzīvo plašu emociju gammu, nonākot tramvajā vai ciemojoties pie vecmammas piejūras lauku mājās, domājot par tēta miegu vai laika zoba sagrauztu žogu. Pārdomas un sajūtas, kas uzrodas pēkšņi, gatavība aizraujošiem piedzīvojumiem un negaidītiem pavērsieniem vijas viscaur krāšņajai un atraktīvajai koncertizrādei.

Iestudējuma mūzikas autore, komponiste Laura Jēkabsone izcili pārzina kordziedāšanas iespējas, un šajā kameroperā tās parāda maksimālā amplitūdā. Koris skan kā orķestris, veido dažādas ainavas – jūru, mežu, žogu, lauku, ceļu, caur savām balsīm realizē arī dažādas emociju gammas. Īpaši dinamisku kameroperu padara iestudējuma horeogrāfija un scenogrāfijas elementi, kuru neatņemama daļa ir kora dziedātāji. Korim dziedājumā pievienosies arī zēna solo – Reinards Blūmentāls (vai Lūkass Olekšs). 

Iestudējuma režisors un scenogrāfijas autors ir Reinis Suhanovs, horeogrāfe – Elīna Gediņa, tērpu māksliniece – Kristīne Pasternaka, libreta autors – Mārtiņš Meiers. Librets balstīts Marta Pujāta dzejoļu grāmatā “Ej nu ej”, kas ir tik populāra, ka no veikala plauktiem pazuda gaismas ātrumā un, kas ne mazāk svarīgi – saņēmusi 2021. gada Latvijas Literatūras gada balvu nominācijā “Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem”. 


Piedalās:

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA
Diriģents Māris Sirmais
Puikas solo – Reinards Blūmentāls (vai Lūkass Olekšs)
Komponiste Laura Jēkabsone
Režisors Reinis Suhanovs
Horeogrāfe Elīna Gediņa
Kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka
Libreta autors Mārtiņš Meiers (librets balstīts Marta Pujāta dzejoļu grāmatā “Ej nu ej”)


Koncerta mērķauditorija: 
bērni vecumā no 5 līdz 10 gadiem. 

Koncertprogramma ir iekļauta Kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”.
Ja vēlaties iegādāties biļetes caur šo programmu, rakstiet lūdzu uz
sanija.tamuza-sirmane@lielaisdzintars.lv.


Kora kameropera bērniem “EJ NU EJ”

Location:

Great hall


Event duration:

10.00-11.00 / aptuveni 1 stunda, bez starpbrīža


Organized by:

Lielais dzintars


Related news