Calendar


 

KINOKONCERTS “LĀČPLĒSIS” AR “SINFONIETTA RĪGA” MŪZIĶIEM

7. NOVEMBER 12.00Tuesday
2023


Ikkatrs dzirdējis stāstu par Lāčplēša varonīgo cīņu pret tumšajiem spēkiem. Balstoties uz šo tautas teiku un pagātnes notikumiem, 1930. gadā tika uzņemta latviešu pirmā lielmēroga vēsturiskā spēlfilma “Lāčplēsis”, kas caur mītiskiem un reāliem tēliem parādīja Latvijas ceļu uz brīvību. Kinokoncertā mēmās filmas sižetu būs iespēja baudīt ar mūsdienīgāku skaņu celiņu – komponista Emīla Zilberta oriģinālmūziku, ko atskaņos kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mūziķi ar Normundu Šnē pie diriģenta pults.

Režisora Aleksandra Rusteiķa filma “Lāčplēsis” bija viens no pirmajiem mēģinājumiem uz lielā ekrāna atspoguļot jaunās valsts nacionālo identitāti un tiek uzskatīts par Latvijas kinomākslas augstāko sasniegumu. Tieši tādēļ tā iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Latviešu komponists Emīls Zilberts, kurš augstu novērtēts par savām kompozīcijām dažādām teātra izrādēm, 2013. gadā filmai sarakstīja jaunu oriģinālmūziku, ļaujot šo stāstu ieraudzīt citādā gaismā. Kinokoncertā mūzika atspoguļos tautas ērkšķaino ceļu līdz brīvībai un neatkarībai. Turklāt to būs iespēja saklausīt un “ieraudzīt” kā mītiskā, tā reālā pasaulē.

Kur latviešu teikā Lāčplēsis dodas cīņā ar Melno bruņinieku un alkst mīlestības pie maigās Laimdotas, tur 1905. gada revolūcijas, Pirmā pasaules kara un Latvijas brīvības cīņu notikumu virpulī uzplaukst lauku puiša Jāņa un viņa mīļotās Mirdzas emocionālais stāsts. Šie abi paralēlie stāsti un dažādās pasaules liks aizdomāties par to, kas jāizdzīvo cīņā par pašnoteikšanos.

Pirms kinokoncerta ar aizraujošu stāstījumu par vēsturisko filmu uzstāsies kino kurators un publicists Žulijens Nuhums Kulibali.


Piedalās:

Sinfonietta Rīga solistu ansamblis

Diriģents Normunds Šnē

Kino kurators un publicists Žulijens Nuhums Kulibali

Programmā:

Kinorežisora un publicista Žulijena Nuhuma Kulibali lekcija

Filma “Lāčplēsis”

Emīla Zilberta komponētais skaņu celiņš filmai “Lāčplēsis” (66 min.)

Koncerta mērķauditorija: bērni vecumā no 14 līdz 18 gadiem. 

Koncertprogramma ir iekļauta Kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”. Ja vēlaties iegādāties biļetes caur šo programmu, rakstiet lūdzu uz sanija.tamuza-sirmane@lielaisdzintars.lv


Location:

Great hall


Organized by:

SIA Lielais Dzintars