Calendar


 

LIVONIJAS MŪZIKA VIDUSLAIKOS UN REFORMĀCIJAS TURBULENCĒS. Dzintara muzikālo sarunu klubs

22. NOVEMBER 18.00Tuesday
2022


Lekciju vada profesors Guntars Prānis

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un fondu “Uniting History” turpina 2021. gadā iesākto izglītojošo sarunu ciklu “Dzintara muzikālo sarunu klubs”, kurā interesenti papildināja zināšanas par Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi. Šogad lekciju ciklā atklāsim dažādas likumsakarības kultūrā un komponistu dzīvē no Latvijas mūzikas vēstures kopā ar mūsu valsts izcilākajiem muzikologiem, mākslas pētniekiem un praktiķiem.

JVLMA rektors, profesors Guntars Prānis klausītājiem atklās aizraujošu stāstījumu par Livonijas mūzikas dzīvi: “Mūzika Livonijā nav atraujama no visaptverošām Rietumeiropas kultūrdzīves norisēm. Dažādu mūzikas tradīciju, ideju un zināšanu pārnese raksturo visu tā laika Eiropas rosīgo mūzikas dzīvi, kurā tieši iesaistīta ir arī viduslaiku Rīga un citas mūsu reģiona pilsētas. Savukārt reformācijas laika notikumi liecina, ka Rīga ir bijusi viena no vadošajām pilsētām, kurā atsaucību guva jaunās teoloģiskās idejas. Tās atstāja spilgtu nospiedumu rīdzinieku dzīvē ne tikai sociālekonomiskajā aspektā, bet arī atradušas iezīmīgu vietu jaunās mūzikas dzīves izpausmēs. Šajā lekcijā aplūkosim ne tikai vēsturiskus faktus, bet arī plašu vizuālo un audiālo materiālu, kas ļaus atdzīvoties daudzām senatnes ainām.”

“Dzintara muzikālo sarunu klubs” ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti. 

Muzikālo sarunu klubu ikviens interesents var apmeklēt gan klātienēkoncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, gan attālināti, skatoties lekciju digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv. Dalība: bez maksas.

Cikla tikšanās reizēs klausītājiem būs iespēja sastapties gan ar mūzikas un mākslas pētniekiem, gan praktiķiem, uzklausot stāstus un iepazīstot īpaši izmeklētus audio un video materiālus. Lekciju programmu veidojusi muzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore Baiba Kurpniece.

Pēc astoņu lekciju cikla noslēguma, dalībniekiem, kuri būs piedalījušies vismaz piecās lekcijās, būs iespēja saņemt apliecinājumu par kursa noklausīšanos. Apliecinājumu varēs saņemt tikai tie apmeklētāji, kuri pirms lekcijas reģistrējušies klātienes vai tiešsaistes apmeklējumam.

INFORMĀCIJA KLĀTIENES APMEKLĒTĀJIEM:

  • Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai zvanot pa tālr: 634 24 555. Darba laiks: P.-Pk. 11.00-17.00, S.-Sv. 10.00-15.00.

INFORMĀCIJA TIEŠRAIDES APMEKLĒTĀJIEM: 

  • Skatītājus, kuri vēlas saņemt apliecinājumu par kursa noklausīšanos, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu šeit: https://bit.ly/dzintara-sarunu-klubs-2. Videolekcija būs vērojama tikai tiešraidē digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv. “Digitālā dzintara” reģistrētajiem lietotājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus “tērzētavā”. Lai kļūtu par reģistrētu lietotāju, nospiediet šeit.

  • Lekcijas tiešraidi dalībnieki bez iepriekšējas reģistrācijas var skatīties šeit: www.digitalaisdzintars.lv

LEKCIJU PLĀNS*

I SEMESTRIS

11. oktobris | otrdiena | 18.00

Operas tradīcija Liepājā. Personības un likteņi

Lektore: Vēsma Lēvalde

22. novembris | otrdiena | 18.00

Livonijas mūzika viduslaikos un reformācijas turbulencēs

Lektors: Guntars Prānis


13. decembris | otrdiena | 18.00

Mūzika 18. gadsimtā: Kurzemes hercogistē, Rīgā un Liepājā

Lektors: Māris Kupčs


*Informācija par nākotnē plānotajām lekcijām tiks papildināta drīzumā.Location:

Chamber hall


Event duration:

18.00-19.30 / ~ 1h 30 min


Organized by:

Lielais dzintars sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju


Related news