Calendar


LMMDV DIZAINU DIENU MODES SKATE 2023

16. JUNE 18.00Friday
2023


Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola no 15. līdz 27. jūnijam turpina ikgadējo skolas tradīciju un organizē mūzikas, mākslas un dizaina dienas, tādā veidā iepazīstinot ar skolas absolventu kvalifikācijas darbiem.

Šogad pasākums notiks jau sesto reizi. Tas ir ievērojams notikums Liepājas kultūras dzīvē, kas kalpo kā stūrakmens dizaina tradīciju sekmēšanai un attīstībai ne tikai Liepājā, bet arī ārpus pilsētas robežām. Dizaina dienas ir neatņemama Liepājas kultūrtelpas sastāvdaļa, ko augstu novērtē ne vien skolas audzēkņi, absolventi un pedagogi, bet arī Liepājas iedzīvotāji, mediji un sadarbības partneri.

"Centrālais notikums tradicionāli ir modes skate, kas šogad notiks 16. jūnijā pulksten 18.00 koncertzālē "Lielais dzintars". Topošajiem jaunajiem dizaineriem būs iespēja sevi apliecināt plašākai publikai atvērtā publiskā telpā ar saviem radošajiem darbiem, savukārt skatītāji varēs novērtēt paveikto," informē LMMDV Apģērbu dizaina izglītības programmas galvenais metodiķis Normunds Vamzis.

Modes skatē piedalīsies LMMDV Apģērbu dizaina izglītības programmas izglītojamie no 1. līdz 3. kursam ar tērpu kolekcijām, kas tapušas šajā mācību gadā. Skates virstēma ir "Dekonstrukcija". Ar kvalifikācijas darbu apģērbu kolekcijām sevi pieteiks 4. kursa audzēkne Kristīne Buce (sieviešu tērpu kolekcija "Krilles") un Ella Gorbačova (sieviešu tērpu kolekcija "D.I.M."). Modes skates gaitā varēs arī novērtēt LMMDV Ādas dizaina izglītības programmas izglītojamo kvalifikācijas darbus: Ievas Sofijas Stenderes darbu "Synergy", kas ir rekonstruētu ādas apģērbu kolekcija, papildināta ar gleznojumiem autortehnikā, Ralfa Kadeka darbu "Variējamas variācijas" (aktuāli modes aksesuāri un jostu kolekcija) un Adriana Veisbuka rotu mākslas kolekciju "Sapiensi" (senatnīgi dabas materiāli, kas atdzīvināti tēlu ansamblī iemiesojot dabas pirmatnību un reizē arī pievilcību).

Ciešā sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļu skatē piedalīsies bakalaura programmas studenti Jurģis Emīls Liepiņš, Alise Sedliņa-Brūdere ar tērpu kolekciju "Vajadzēs noģērbties" un Nils Alencevičs (ieguvis "Eco Baltia Vide" un "Zaļais punkts" balvu par ilgtspējīgākās kolekcijas konceptu un materiālu izvēli jaunrades darba izveidē) ar tērpu kolekciju "000000", jāpiebilst, ka viņi ir bijušie LMMDV izglītojamie un absolventi, kas veiksmīgi turpina modes dizaina izglītību Latvijas Mākslas akadēmijā.

Modes skatē piedalīsies arī Džeinas Lubānes tērpu kolekcija "Nakryškoņs". Autore nominēta par labāko modes dizaina studenti, iegūstot "spicākās adatas" balvu, kā arī Latvijas Mākslas akadēmija īpašo radošo stipendiju.

Par modeļu grimu un matu sakārtojumiem rūpēsies LMMDV Vizuālā tēla stilistu izglītības programmas audzēknes. Pasākumā ieeja ir bez maksas.

Pasākums īstenots sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs", pasākumu atbalsta "Valsts kultūrkapitāla fonds".

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Vairāk par Dizaina dienām 2023 - https://lmmdv.edu.lv/dizaina-dienas-2023.Location:

Civita Nova 1


Organized by:

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola