News


 
 
 
 
 
 

Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēgumā skanēs Verdi “Rekviēms”

09. NOVEMBER

2023


Nākamā gada pavasarī notiekošajā Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēguma koncertā 2024. gada 23. martā skanēs itāļu operas ģēnija Džuzepes Verdi “Rekviēms” – monumentāls garīgās vokāli instrumentālās mūzikas skaņdarbs, kurā komponists ielicis visu savu izcilā melodiķa un lielu muzikālo formu dramaturģijas meistara talantu.

Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uz koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves kāps Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un starptautisks solistu ansamblis – serbu soprāns Marija Jeliča, ukraiņu tenors Oleksandrs Čuvpilo un Latvijas Nacionālās operas solists, basbaritons Rihards Mačanovskis. Pie diriģenta pults stāsies Atvars Lakstīgala.

Ar Mariju Jeliču mūsu publika pirmo reizi iepazinās 2022. gada vasarā koncertestrādē “Pūt, vējiņi!” notikušajā opermūzikas galā koncertā “Liepājas vasara”. Diriģents Atvars Lakstīgala Serbijas opermūzikas dīvu sauc par vienu no Eiropas uzlecošajām zvaigznēm. Dziedātāja iekarojusi klausītāju un kritiķu simpātijas daudzās pasaules valstīs.

Liriskais ukraiņu tenors Oleksandrs Čuvpilo ir Kijivas Akadēmiskā valsts operetes teātra solists un dziedātājs ar plašu diapazonu un daudzveidīgu repertuāru. Dziedātājs vairākkārt viesojies arī Latvijā, tostarp uzstājies Operetes festivālā Ikšķilē, un ir publikas mīlulis gan savās mājās, gan viesojoties ārzemēs.

Basbaritons Rihards Mačanovskis ir Latvijas Nacionālās operas solists kopš 2003. gada. Dziedātāja sniegums 2012. un 2014. gadā novērtēts ar Latvijas Gāzes balvu nominācijā “Labākais operas solists”. Savukārt 2013. gadā viņš saņēmis Paula Saksa Atzinības balvu, kā arī bijis nominēts Lielajai Mūzikas balvai 2013 par Pētera Čaikovska romanču izcilu atskaņojumu kopā ar pianistu Mārtiņu Zilbertu.

Džuzepes Verdi Rekviēmu mēdz dēvēt par vēl vienu Verdi operu – tik emocionāli spēcīga ir kontrastu pārpilnība, dramaturģiskais spriegums un solobalsu, ansambļu un kora daudzveidīgā saspēle.

Verdi "Rekviēms" veltīts itāļu dzejnieka un prozaiķa Alesandro Manconi (1785–1873) piemiņai, un ir ne tik daudz mūžīgās gaismas spogulis, cik laicīgas pārdomas rosinošs dramatisks opuss, kas klausītājam sagādā neaizmirstamus emocionāla pārdzīvojuma brīžus.

32. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls norisināsies nākamā gada pavasarī, no 9. līdz 23. martam, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Biļetes uz festivālu pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50.

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu savulaik kā Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu 1993. gadā aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis. Festivālā uzstājušies pianisti no visas pasaules - Eiropas, Āzijas, Ziemeļ- un Dienvidamerikas, Austrālijas. Starp māksliniekiem ir tādi vārdi kā Džulians Džozefs, Mihails Voskresenskis, Fredijs Kempfs, Noriko Ogava, Roberts Mičels, Kristīna Ortiza, Dmitrijs Baškirovs, Staņislavs Igolinskis, Brižita Anžerera, Lazārs Bermans, Rolando Luna, Čano Domingess, Eldars Djangirovs un daudzi citi.

Kopš 2016. gada, kad Liepājas Simfoniskais orķestris iemājoja koncertzālē "Lielais dzintars", festivāls pārdzimis plašākā formātā, piesaistot ne tikai pianistus, bet arī izcilus dziedātājus, izcilus citu instrumentu virtuozus, un kļuvis vēl saistošāks publikai. 

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

Related events


JULY