News


 
 

Starptautiskā projektā Liepājas koncertzālē jaunieši apgūs laikmetīgo mūziku un cirka mākslu

19. SEPTEMBER

2023


No 26. līdz 28. septembrim Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”, norisināsies trīs dienu ilga radošā darbnīca jauniešiem, kas mudinās atklāt laikmetīgās mūzikas un cirka pasauli. Radošā darbnīca ir viena no starptautiskā projekta “CirqueMusique” aktivitātēm, kas sniedz iespēju reģionu jauniešiem pilnveidot savas skatuves prasmes un sadarboties ar profesionāliem komponistiem, mūziķiem un cirka māksliniekiem. Projekts tapis, pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu atbalstam.

Komponistes Lindas Leimanes vadībā Liepājas un reģiona jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem apgūs laikmetīgās mūzikas radīšanas nianses, kā arī cirka mākslas pamattehnikas žonglēšanā un akrobātikā. Nodarbībās liels uzsvars tiks likts uz jauniešu iesaisti un improvizāciju. Par savu dalību projektā un iecerēm L. Leimane saka: “Vērtīgākais projektā ir dialogs starp cirka māksliniekiem, komponistu un jauniešiem, visiem runājot vienā sajūtu valodā. Aicināšu jaunos profesionāļus izzināt, izjust un pašiem spēlēties ar visvienkāršākajiem cirka un skaņas mākslas parametriem, no kuriem radīsim monumentālu gala notikumu. Ceru, ka tas iedvesmos jauniešus arī pašiem ļaut vaļu iztēlei un kādreiz radīt aizraujošus, starpdisciplinārus darbus.”

Komponistes idejas palīdzēs īstenot projekta radošā komanda, kuru veido pieci spoži Latvijas mūziķi un četri cirka mākslinieki no Latvijas un ārvalstīm. Savā pieredzē un profesionālajos knifos dalīsies perkusioniste Elīna Endzele, vijolniece Agnese Kanniņa, klarnetists Kārlis Catlaks, basģitārists un komponists Jānis Rubiks un flautiste Liene Dobičina. Savukārt cirka mākslas izteiksmes veidus jauniešiem palīdzēs apgūt norvēģu žonglieris Julians Sēters (Julian Saether) kopā ar cirka māksliniekiem – akrobāti Zeldu Lisengu Storvīku (Zelda Lyseng Storvik, Norvēģija), kā arī Rīgas cirka skolas viestreneriem – žonglieri Egilu Zvejnieku un klaunu-žonglieri Mariano Gedvillo (Mariano Gedwillo) ar skatuves vārdu Cronopio no Argentīnas. Mākslas profesionāļi meistarklasēs smelsies iedvesmu no sadarbības ar jauniešiem, lai 2024. gada sākumā radītu jauniešu auditorijai paredzētu starpdisciplināru izrādi, kurā apvienota mūzikas un cirka māksla.

Darbnīcas noslēgumā 28. septembrī plkst. 19.00 “Lielā dzintara” Lielajā zālē jaunieši kopā ar radošo komandu kāps uz vienas skatuves, īpašā performancē demonstrējot darbnīcas rezultātus. Apmeklētājiem tā būs iespēja ielūkoties tajā, kā trijās dienās vairāk nekā 60 cilvēku liels kolektīvs spēj apvienot dažādas mākslas formas un izteiksmes veidus. To aicināti apmeklēt gan dalībnieku vecāki, pedagogi un draugi, kā arī jebkurš interesents. Ieeja performancē ir bez maksas.

Darbnīca šogad ievadīs mūsdienu mākslas festivālu “Liepājas Mākslas forums”, kurš norisināsies no 29. septembra līdz 1. oktobrim dažādās Liepājas vietās. Plašāka informācija par radošās darbnīcas norisi, pieteikšanās darbnīcai, kā arī informāciju projektu kopumā pieejama sadaļā "CirqueMusique".

Projekts “Mākslu laboratorija “CirqueMusique”” saņem dotācijas 249 972 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros.