News


 
 
 
 
 
 
 
 

Tiešraidē no “Lielā dzintara” būs skatāms valsts svētku koncerts

17. NOVEMBER

2023


Pateicoties Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” digitālajām iespējām, 17. novembrī plkst. 19.00 (pēc Latvijas laika) klausītājiem visā pasaulē būs iespēja bezmaksas tiešraidē baudīt valsts svētku koncertu “Latvijai 105”. Programmā tiks atskaņoti Latvijas 20. gs. lielāko simfoniķu – Ādolfa Skultes un Jāņa Ivanova – skaņdarbi, savukārt koncerta kulminācijā skanēs pasaules pirmatskaņojums Zigmara Liepiņa Klavierkoncertam.

Svinīgo un vērienīgo koncertu ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā un pianista Andreja Osokina dalību skatītāji varēs vērot koncertzāles digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv un Youtube kanālā, bet audio tiešraidē baudīt Latvijas Radio 3 “Klasika” ēterā. Koncerta ieraksts 18. novembrī plkst. 22.00 tiks pārraidīts Latvijas reģionu televīzijā “ReTV”.

Koncerta pirmajā daļā tiks atskaņota orķestra krāsu virtuoza Ādolfa Skultes Devītā simfonija, kas tapusi atmodas laikā un tiek uzskatīta par monumentālu komponista daiļrades vainagojumu. Pats autors tai devis pavārdu “Dramatiskā”. Savā tapšanas brīdī simfonija izraisīja rezonansi kā nozīmīgs notikums – laikabiedri novērtēja mūzikas enerģētiskumu tā laika pārmaiņu kontekstā, taču arī mūslaiku klausītājam tā ir aktuāla.

Programmas otrajā daļā izskanēs Jāņa Ivanova 1957. gadā komponētais simfoniskais tēlojums “Lāčplēsis”, kas tapis, iedvesmojoties no Raiņa lugas “Uguns un nakts” motīviem. Sākumā tajā saklausāma spēcīga titulvaroņa tēma, tai seko Spīdolas glāsmains raksturojums, sastopam arī maigi gaišu Laimdotu un krauklisku Melno bruņinieku, taču katrs klausītājs aicināts radīt arī savu stāstu.

Šim svētku koncertam speciāli tapušais Zigmara Liepiņa Klavierkoncerts savu pirmatskaņojumu piedzīvospianista Andreja Osokina interpretācijā. Pats komponists intervijās atklājis, ka šim koncertam varētu uzrakstīt apakšnosaukumu “Pašportrets”, respektīvi, tas, ko viņš pats saskata sevī, ir atspoguļots koncerta materiālā. “Liriska mūzika mainās gan ar dramatiskām, gan izteikti ironiskām epizodēm. Viss kā dzīvē!” savu jaundarbu raksturo komponists Zigmars Liepiņš. 

“Valsts svētku koncertu. Latvijai 105” ar Liepājas pašvaldības un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu organizē SIA “Lielais Dzintars”. Plašāka informācija atrodama vietnē www.lielaisdzintars.lv. Biļetes uz koncertu klātienē pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvijā, interneta vietnē www.bilesuparadize.lvun koncertzāles informācijas centrā.

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00. Tālrunis: +371 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.

Related events


JULY