Календарь


 

“PĀR DEVIŅI NOVADIŅI”. KONCERTUZVEDUMS SKOLĒNIEM

8. НОЯБРЯ 11.00вторник
2022


Ar vārdiem “folklora” un “tautasdziesmas” Tu jau esi sastapies(-usies) latviešu valodas un literatūras, kā arī mūzikas stundās. Vai tie ir tikai mistiski svētki un dainutēva pierakstītas četrrindes skapī?

Nē, tās ir arī šodien skanošas dziesmas, danči, melodijas un patiesībā viss, kas veido tavu pasaules redzējumu. Tādu, kāds ir tikai Tev, mums un nevienam citam pasaulē.

Tu atminies kādus tirdziņus, kur tantes raibos tērpos ir vilkušas dīvainus meldiņus?

Tautasdziesmas dzied un spēlē arī jaunas meitenes un puiši (grupas “Tautumeitas” solistes Asnate un Aurēlija Rancānes un Edgars Zilberts no “Vilkačiem”) un pat Tava vecuma draugi ne tikai tālumā (Iecavas “Tarkšķi”), bet arī tepat, Liepājā (folkloras kopa “Ķocis”). Un ne tikai dzied un spēlē, bet arī dejo (deju kopa “Dzirnas”). 

Mēs Tevi aicinām doties ceļojumā cauri Latvijai “Lielajā dzintarā”. Gandrīz 2 tūkstošus kilometru garais ceļš, kas vedīs cauri Tavām domām un valodai, būs ātrs un interesants. Cik garš ir Kurzemes garais sauciens? Vai Zemgalē visi dzied par zemi? Kā Vidzemes kalni ietekmē to, kā dzied? Ar ko Latgale atšķiras no citiem novadiem? 

Šajā ceļojumā mūs aicina dziedātāja un skolotāja Igeta Ozoliņa, kas savu koncertprogrammu “Pār deviņi novadiņi” izstāstīs kopā ar īstu stāstnieci daudzu apbalvojumu saņēmēju Helmu Križevicu.

Piedalās:

Aurēlija Rancāne (balss, bungas)

Asnate Rancāne (balss, vijole)

Seno cīņu un folkloras kopas “Vilkači” vadītājs Edgars Zilberts (balss, kokle)

Folkloras kopa no Iecavas “Tarkšķi”

Folkloras kopa no Liepājas “Ķocis”

Agra Daņiļeviča deju studijas “Dzirnas” dejotāji

Pasākumu vadīs vokālā pedagoģe Igeta Ozoliņa un stāstnieku konkursu laureāte 7. klases skolniece Helma Križevica

Koncerta mērķauditorija: 5.9. klases skolēni


Место нахождения:

Большой зал


Продолжительность события:

11.00-12.00 / ~ 1h