Calendar


 

VIRTUOZAIS UN ROMANTISKAIS 19. GADSIMTS LATVIJĀ. Dzintara muzikālo sarunu klubs

17. JANUARY 18.00Tuesday
2023


Lekciju vada mākslas doktore Ilona Breģe

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un fondu “Uniting History” turpina 2021. gadā iesākto izglītojošo sarunu ciklu “Dzintara muzikālo sarunu klubs”, kurā interesenti papildināja zināšanas par Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi. Šogad lekciju ciklā atklāsim dažādas likumsakarības kultūrā un komponistu dzīvē no Latvijas mūzikas vēstures kopā ar mūsu valsts izcilākajiem muzikologiem, mākslas pētniekiem un praktiķiem.

“Dzintara muzikālo sarunu kluba” II semestri ar lekciju par 19. gadsimta mūziku Latvijā atklās mākslas doktore, komponiste un pianiste Ilona Breģe.

19. gadsimts Eiropas un arī Latvijas mūzikā ienesa daudz jaunu tendenču. Līdz ar to, ka iedzīvotājiem kļuva pieejami publiski koncerti, aktivizējās atskaņotājmākslinieku koncertbraucieni jaunas auditorijas meklējumos un Latvija kļuva par pieturpunktu tiem mūziķiem, kuri devās uz Pēterburgu – notika daudzu slavenību vieskoncerti un virtuozi sacentās viens ar otru par publikas aplausiem un popularitāti. Mūzikas mīļotāji jeb amatieri ne vien piepildīja klausītāju rindas, bet aktīvi sniedza koncertus publiskās zālēs. 

Par Latvijas mūzikas centru kļuva Rīgas Pilsētas teātris, kurā bija spēcīgi solisti, labs orķestris un arī labi muzikālie vadītāji, minot kaut vai Rihardu Vāgneru. Daudzi no vietējiem profesionāļiem sacerēja mūziku, ko iespējams redzēt nošu rakstā un arī klausīties mūsdienu ierakstos. Latvijas mūzika attīstījās ciešā saitē ar visu Eiropā notiekošo – vēlīno klasicismu nomainīja romantisms ar tam raksturīgām mūzikas formām, tendencēm un jaunu skaņu valodu.

“Dzintara muzikālo sarunu klubs” ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti. 

Muzikālo sarunu klubu ikviens interesents var apmeklēt gan klātienē,koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, gan attālināti, skatoties lekciju digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv. Dalība: bez maksas.

Cikla tikšanās reizēs klausītājiem būs iespēja sastapties gan ar mūzikas un mākslas pētniekiem, gan praktiķiem, uzklausot stāstus un iepazīstot īpaši izmeklētus audio un video materiālus. Lekciju programmu veidojusi muzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore Baiba Kurpniece.

Pēc astoņu lekciju cikla noslēguma, dalībniekiem, kuri būs piedalījušies vismaz piecās lekcijās, būs iespēja saņemt apliecinājumu par kursa noklausīšanos. Apliecinājumu varēs saņemt tikai tie apmeklētāji, kuri pirms lekcijas reģistrējušies klātienes vai tiešsaistes apmeklējumam.


INFORMĀCIJA KLĀTIENES APMEKLĒTĀJIEM:

  • Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai zvanot pa tālr: 634 24 555. Darba laiks: P.-Pk. 11.00-17.00, S.-Sv. 10.00-15.00.

INFORMĀCIJA TIEŠRAIDES APMEKLĒTĀJIEM: 

  • Skatītājus, kuri vēlas saņemt apliecinājumu par kursa noklausīšanos, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu šeit: https://bit.ly/dzintara-sarunu-klubs-2. Videolekcija būs vērojama tikai tiešraidē digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv. “Digitālā dzintara” reģistrētajiem lietotājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus “tērzētavā”. Lai kļūtu par reģistrētu lietotāju, nospiediet šeit.

  • Lekcijas tiešraidi dalībnieki bez iepriekšējas reģistrācijas var skatīties šeit: www.digitalaisdzintars.lv


LEKCIJU PLĀNS


II SEMESTRIS

17. janvāris | otrdiena | 18.00


Virtuozais un romantiskais 19. gadsimts Latvijā

Lektore: Ilona Breģe


28. februāris | otrdiena | 18.00

Atmoda. Latviešu mūzikas pirmās virsotnes

Lektore: Ilze Šarkovska-Liepiņa


14. marts | otrdiena | 18.00

Komponists un pašu valsts. Jauni pienākumi, jaunas iespējas? 1918 – 194

Lektore: Ināra Jakubone 

25. aprīlis | otrdiena | 18.00

Mūzika Padomju Latvijā: oficiālais un slēptais, publiskais un neformālais

Lektors: Jānis Kudiņš

16. maijs | otrdiena | 18.00

21. gadsimts Latvijas mūzikā. Sajūtas un pārdomas par mūslaicīgo

Lektore: Baiba KurpnieceLocation:

Chamber hall


Event duration:

18.00-19.40 / ~ 1h 40 min


Organized by:

Lielais dzintars sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju


Related news