News


“Lielajā dzintarā” opermūzikas zelta fondu varēs klausīties iespaidīgā sitaminstrumentālistu koncertā

04. OCTOBER

2023


15. decembrī pulksten 20.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāms iespaidīgs sitaminstrumentālistu koncerts “Opercussion. No uvertīrām līdz ārijām”. Koncertā piedalīsies Latvijas vadošo orķestru sitaminstrumentu mūziķi Ivo Krūskops, Ivars Kalniņš, Uģis Krūskops, Edgars Vaivods, Ernests Mediņš, Elvijs Endelis.

“Tā ir unikāla iespēja izbaudīt dzirdēt opermūzikas zelta pērles piesātinātā sitaminstrumentu atskaņojumā, izbaudīt pazīstamo neierastās, jaunās nokrāsās. Bieži kaut ko tādu piedzīvot negadās, jo īpaši Liepājā,” saka koncerta rīkotāji.

No sen lolotas idejas par populāras opermūzikas pārlikumiem sitaminstrumentu ansamblim ir īstenojusies burvīga koncertprogramma, kur tiek izmantoti visi klasiskie orķestra sitaminstrumenti, kā arī bungu komplekts un perkusijas. Programmā tiks atskaņots viss operas zelta fonds no uvertīrām un koriem līdz ārijām, savdabīgi atspoguļojot ierasto operas repertuāru. Skanēs populārākās melodijas no tādām pasaulslavenām operām, kā Žorža Bizē “Karmena”, Džuzepes Verdi “Trubadūrs”, “Traviata” un “Nabuko”, Džakomo Pučīni “Turandota” un “Bohēma”, Džakomo Rosīni “Vilhelms Tells”, Volfganga Amadeja Mocarta “Figaro kāzas”, Pētera Čaikovska “Jevgeņijs Oņegins”, Riharda Vāgnera “Tanheizers” un vēl citas, toskait latviešu klasika – Arvīda Žilinska “Zelta zirgs” un Zigmara Liepiņa “Parīzes Dievmātes katedrāle”.

Biļetes uz koncertu “Opercussion. No uvertīrām līdz ārijām.” pieejamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv

Projekts tapis pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Related events


JULY