News


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Lielajā dzintarā” Mātes dienu sagaida ar Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzeju dziesmās un vārdos

13. MAY

2024


12. maijā, Mātes dienā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” valdīja saviļņojums, smiekli, rotaļīga saspēle un kopības sajūta, koncertsērijas “Personīgi” sezonu noslēdzot ar programmu, kurā Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzejas uzrunājošās balsis izskanēja gan dziedātā, gan runātā versijā.

Uz vienas skatuves satikās izcilais latviešu aktieris Gundars Āboliņš (Ģirta Jakovļeva vietā), kurš deklamēja lielmeistaru dzejas vārsmas un asprātīgus fragmentus no vēstulēm, ekspresīvā un talantīgā “Gada jaunā mūziķe”, dziedātāja Katrīna Paula Felsberga, daudzpusīgais sitaminstrumentālists Guntars Freibergs un temperamentīgā pianiste Agnese Egliņa.

Koncertprogrammā skanēja Pētera Plakida “Trejžuburis” un Imanta Zemzara cikls “Ķemeri”, Artura Maskata “Aizteci, zaķīt” un Jēkaba Jančevska “Apdzisa pļavas”, Paula Dambja “Trīs Imanta Ziedoņa un Paula Dambja variācijas”. Tika atskaņota arī Jura Karlsona, Kārļa Lāča, Romualda Kalsona un Aldoņa Kalniņa kamermūzikas smalkumus.

Pēc koncerta klausītāji kuplā skaitā ar māksliniekiem tikās pēckoncerta sarunās, kur bija iespēja tuvāk iepazīt viņus pašus, uzdot jautājumus par savstarpējo sadarbību šajā programmā un arī kārtīgi izsmieties, klausoties mākslinieku humoristiskajos stāstos.

 FOTO GALERIJU aicinām skatīt mājas lapas sadaļā "FOTO/VIDEO" (Autors: Valters Pelns)

Koncertu “Vācietis. Ziedonis. Jakovļevs” ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizēja SIA “Lielais Dzintars”. 22. septembrī gaidāma kamermūzikas notikumu sērijas rudens sezonas atklāšana, kurā skanēs Džordza Krama un Franča Šūberta mūzika “Sinfonietta Rīga” stīgu kvarteta atskaņojumā. Plašāka informācija par koncertu pieejama mājaslapā www.lielaisdzintars.lv.

Related events


JUNE