Kalendārs


 

ŠŪBERTS, KRAMS. MEITENE UN EŅĢEĻI

22. SEPTEMBRIS 15.00Svētdiena
2024

Biļetes no: 10 €

Koncertsērija “PERSONĪGI”

“Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets un elektronikas meistars Normunds Šnē koncertprogrammā “Meitene un eņģeļi” veidos dialogu starp divām savu laikmetu spilgti iemiesojošām kompozīcijām – Franča Šūberta 14. stīgu kvartetu “Nāve un meitene” (1824) un Džordža Krama elektrisko stīgu kvartetu “Melnie eņģeļi” (1970). To caurvīs mūzikas iedvesmotas dzejas rindas pašas autores, Latvijā augsti novērtētās dzejnieces Janas Egles lasījumā.

Austrieša kompozīcija ir romantisma laikmeta dvašas caurstrāvota, pilna kontrastiem un smeldzīga skaistuma, jūsmas un dramatisma, citstarp runājot arī par nāves nepiedienīgo flirtu ar dzīvi alkstošu jaunavu. Šo meistardarbu savā Vjetnamas kara iespaidā tapušajā opusā citējis arī 20. gadsimta amerikāņu avangardists Krams.

Tiecoties nejēdzīgo postu un alkas pēc taisnības un miera skaņās iedzīvināt jo spilgtāk, amerikānis mūziķiem lūdzis spēlēt ne tikai uz saviem stīginstrumentiem, bet arī dziedāt un ieskandināt glāzes un sitaminstrumentus. “No Šūberta laika harmoniskajiem ideāliem klausītājs nonāks kritušo eņģeļu, numeroloģijas un bābeliska valodu haosa pasaulē. Tas būs kā sirreāls piedzīvojums ar saknēm mūslaiku realitātē,” saka “Sinfonietta Rīga” mākslinieki, kuru iespaidīgo sniegumu papildinās arī allaž aizraujošie Oresta Silabrieža stāstījumi.

Pēc katra skaņdarba atskaņojuma mūsdienīgu atbalsi šiem darbiem piešķirs latviešu literātes Janas Egles dzejas rindas, kas tapušas šai programmai. Rakstniece ir kritiķu atzīto un lasītāju iemīļoto stāstu krājumu “Gaismā” (2016), “Svešie jeb miļeņkij ti moi” (2018) un “Dzimšanas diena” (2020), kā arī dzejas grāmatu “Dzirdēt noklusēto” (2002) un “Ledus debesis” (2023) autore. Liepājas kultūras balvas un Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” laureāte, 2017. gadā saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu par labāko prozas grāmatu.

Programmā: Francis Šūberts, Džordžs Krams, Janas Egles dzeja


Piedalās:

“Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets:

Agnese Kanniņa, vijole

Kristiāna Krūskopa, vijole

Artūrs Gailis, alts

Kārlis Klotiņš, čells

Normunds Šnē, elektronika

Orests Silabriedis, stāstnieks

Dzejniece Jana Egle

Raksturīgi “Lielā dzintara” koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta 2. stāva galerijā iespēja tikties ar mūziķiem neformālā gaisotnē, lai aprunātos par viņu radošo ceļu, iedvesmas avotiem un izaicinājumiem.

Koncertsērijas “Personīgi” 2024. gada rudens sezonas citi notikumi:


Orests Silabriedis iepazīstina ar koncertsērijas "Personīgi" rudens sezonas notikumiem

Atrašanās vieta:

Lielā zāle


Pasākuma ilgums:

15.00-16.40 / ~ 1h 40 min


Biļetes:

No 10,00 eiro

Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var tikt mainīta.

Ieteicamais vecums: 7+


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Goda ģimenes apliecības (“3+ Ģimenes kartes”) vai LT (“Šeimos kortelė”), vai EST (“Perekaart”) īpašniekiem – 25%

NB: apmeklējot koncertu, apmeklētājam jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10–30 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi