Piekļūstamības paziņojums


SIA “Lielais Dzintars” saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis paziņojums attiecas uz vietni: www.lielaisdzintars.lv .

Tīmeklvietnes izvērtējums tika veikts, izmantojot WCAG 2.0 vadlīniju AA līmeņa rekomendācijas vienkāršotai tīmekļvietnes piekļūstamības izvērtēšanai.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: https://lielaisdzintars.lv/api/download-file/362 .

Tīmekļvietnes iespējas:
1. Tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams, nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t. i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".
2. Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt tekstu, nospiežot Ctrl un "+" vai "- " taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.
3. Lapā ievietotajam video saturam tiek piedāvāta alternatīva – teksta subtitri.

Atbilstības statuss

Tīmekļvietne www.lielaisdzintars.lv daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 šādu neatbilstību dēļ:
1. Atsevišķām lapas sadaļām nav pieejama individuāla URL saite;
2. Daļai no lapā iekļautajiem attēliem un ilustrācijām nav tekstuālā alternatīva;
3. Virsraksti, kas vizuāli mājaslapā izcelti kā sadaļu nosaukumi/rakstu virsraksti, neattainojas loģiskā secībā lapas struktūrā;
4. Nav iespēja mainīt teksta un fona krāsas/krāsu spilgtumus. Starp tekstu un fonu nav pietiekams kontrasts;
5. Nav iespējams mainīt teksta izmēru, nemainot pārējo lapā pieejamo saturu;
6. Tīmekļvietnē esošais saziņas formas lauks nav piekļūstams, izmantojot klaviatūru;
7. Vairāki dokumenti ir pdf formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām.

Noteikumos Nr. 445 minēto piekļūstamības prasību
nodrošināšana rada nesamērīgu slogu:

Tīmekļvietnes pielāgošanai nepieciešams pilnībā pārveidot lapas uzbūvi, struktūru un tehnoloģiju bāzi, kas izmantota lapas veidošanā. Nepieciešams piesaistīt speciālistus un izveidot jaunu mājas lapu, kas atbilst Pasaules tīmekļa konsorcijas izstrādāto tīmekļa vietņu pieejamības vadlīnijām, nodrošinot atbilstību WCAG 2.1 AA līmenim. Esošās vietnes pilnīga pielāgošana no tehniskās puses nav iespējama un jaunas vietnes radīšana rada nesamērīgu finanšu slogu, šī projekta īstenošana iespējama tikai iepriekš plānota budžeta ietvaros.

Piekļūstamības alternatīvas
Ja ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi info@lielaisdzintars.lv, norādot:
• Nepieciešamo saturu;
• Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
• Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, audio, piekļūstams PDF u.c.).

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu
Sagatavots 2021. gada 22. decembrī.

Atsauksmēm un saziņai
Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mēs neatbilstam piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar koncertzāles “Lielais dzintars” mārketinga un sabiedrisko attiecību daļu, zvanot: 634 24555, rakstot e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai nosūtot vēstuli uz adresi: Radio iela 8, Liepāja, LV-3401.

Izpildes nodrošināšanas procedūra un sūdzību iesniegšanas kārtība
Ja iestāde, kas atbildīga par attiecīgās tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes saturu, nav atbilstoši reaģējusi uz lietotāja iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, lietotājs var iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam: tiesibsargs@tiesibsargs.lv. Papildu informācija tīmekļvietnē www.tiesibsargs.lv .