News


 
 

Liepājā un Ventspilī norisināsies seminārs kultūras profesionāļiem par auditorijas attīstību

11. SEPTEMBER

2023


Š.g. septembrī Liepājā un oktobrī Ventspilī norisināsies divu dienu ilgi  praktiskie semināri par auditorijas piesaisti un attīstību. Tajā aicināti piedalīties Kurzemes kultūras jomas profesionāļi, kuri ikdienā nodarbojas ar pasākumu organizēšanu jauniešu auditorijai, jaunas auditorijas piesaisti, kā arī ir atbildīgi par auditorijas attīstības stratēģijus. Semināri ir daļa no  Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” īstenotā starptautiskā projekta “Mākslu laboratorija “CirqueMusique””, kas tiek īstenots, pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu atbalstam.

Abu semināru laikā dalībnieki praktiski apgūs dažādas pieejas auditorijas attīstībai un izstrādās savai organizācijai pielāgotu aktivitāšu plānu. Soli pa solim dalībnieki pārskatīs līdzšinējo auditorijas attīstības praksi savā organizācijā un kopīgi radīs idejas, kā pilnveidot jauniešu iesaisti un komunikāciju ar dažādiem auditorijas segmentiem. Tā būs arī vienreizēja pieredze dalīties savas organizācijas veiksmes stāstos un izaicinājumos, kā arī apgūt ārvalstu labo praksi.

Seminārs Liepājā notiks 26. un 27. septembrī koncertzālē “Lielais dzintars”, bet Ventspilī – 4. un 5. oktobrī koncertzālē “Latvija”. Darba valoda – angļu. Dalība seminārā ir bez maksas un vietu skaits ir ierobežots. Pasākuma programma un pieteikšanās koncertzāles mājaslapā (interesentiem jāizvēlas dalība vienā no pilsētām).

Seminārus vadīs projekta “CirqueMusique” partnere no Islandes – pieredzējusī auditorijas attīstības eksperte Greta Klafa (Greta Clough). Lektore ir starptautisku atzinību ieguvusi un godalgota māksliniece, Handbendi Leļlu teātra un studijas mākslinieciskā vadītāja un kultūras virzītas lauku kopienu atjaunošanas un auditorijas attīstības eksperte. Ikdienā viņa dzīvo nelielā ciematā Hvammstangi Islandes rietumos, kur veido izrādes, organizē Hvammstangi Starptautisko Leļlu teātra festivālu, vada kopienas vadītu mākslas programmu un veido oriģinālsaturu filmām, televīzijai un radio. Viņas vadītajam Handbendi leļļu teātrim ir piešķirta Islandes balva – Eyrarrósin Award, kuru Islandes pirmā lēdija pasniedz reizi divos gados īpaši izcilām lauku reģionu mākslas iniciatīvām.

Projekts “Mākslu laboratorija “CirqueMusique”” saņem dotācijas 249 972 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros.