Radošās darbnīcas


share Atpakaļ

Muzicēt kopā ar izciliem Latvijas mūziķiem un labākajiem jaunās paaudzes komponistiem un reizē apgūt skatuves prasmes ar cirka elementiem kopā ar māksliniekiem no Norvēģijas un Latvijas - tas ir iespējams! 2023. gadā četrās Latvijas koncertzālēs - Rēzeknē, Cēsīs, Liepājā un Ventspilī - norisināsies trīs dienu ilgas radošās darbnīcas, kurās mūzikas un sporta skolu audzēkņi apgūs laikmetīgās mūzikas un mūsdienu cirka mākslas elementus savas radošās darbības paplašināšanai.

Darbnīcu mērķis ir iepazīstināt jauniešus vecumā no 12 līdz 18 gadiem ar laikmetīgo skatuves mākslu, izmantojot mūzikas un cirka valodu. Savukārt mākslas profesionāļi smelsies iedvesmu no meistarklasēm, lai kopā ar jauniešiem radītu 2024. gadā plānoto starpdisciplināro izrādi, kurā apvienota mūzikas un cirka māksla.

Katra darbnīca sāksies ar individuālu tikšanos katrā no mākslas disciplīnām: cirka mākslinieki strādās ar kustību mākslas audzēkņiem un mūziķi - ar mūzikas skolu audzēkņiem. Turpinājumā abas grupas satiksies kopīgā meistarklasē, kur notiks ideju apmaiņa un mākslu radoša apvienošana sinerģijā. Dalībnieki apgūs dažas pamata tehnikas laikmetīgajā mūzikā, cirkā, akrobātikā un dejā, kā arī dažādus veidus, kā izpausties ar šīm mākslas formām grupā un individuāli. Tāpat nodarbībās liela uzmanība būs veltīta spējai klausīties, jo tā ir svarīga mākslas veidu komunikācijas daļa.

Radošā darbnīca noslēgsies ar nelielu performanci, kurā uz skatuves pulcēsies gan profesionāļi, gan darbnīcu dalībnieki - jaunieši, lai dalītos ar nodarbībās apgūto un atklāto. Uz performanci aicinām dalībnieku vecākus, brāļus un māsas, skolotājus un draugus.

Svarīgākie atslēgas vārdi, kas Tev jāzina par radošajām darbnīcām - jautrība, spēles prieks un zinātkāre. Esi gatavs?

Iepazīsties ar Rīgas cirka skolas sagatavoto materiālu par cirka nodarbību norisi un to, kas jāņem vērā, piedaloties cirka nodarbībās, kā arī resursiem cirka apguvei. Skatīt materiālu.

Ventspils, koncertzāle “Latvija”

Ventspils, koncertzāle “Latvija”

4. - 6. OKTOBRIS

Lasīt vairāk

Liepāja, koncertzāle "Lielais dzintars"

Liepāja, koncertzāle "Lielais dzintars"

26. - 28. SEPTEMBRIS

Lasīt vairāk

Cēsis, koncertzāle "Cēsis"

Cēsis, koncertzāle "Cēsis"

12. - 14. APRĪLIS

Lasīt vairāk

Rēzekne, Latgales vēstniecība GORS

Rēzekne, Latgales vēstniecība GORS

21. - 23. MARTS

Lasīt vairāk